Balık Burcunun Genel Özellikleri

01.05.2014
536
Balık Burcunun Genel Özellikleri

Balık Burcunun Genel Özellikleri
Balık  Burcu Özellikleri, burçların genel özelliklerini incelemeye devam ediyoruz. Balık  Burcu Erkeği, Balık Burcu Kadını hakkında bilgileri uzmanların açıklamaları doğrultusunda sizlerle paylaşıyoruz.

Balık Burcu / 19 Şubat-20 Mart

Burçlar kuşağının on ikinci ve son burcudur . Bilinç dışı bağımlılıkları , gizliliği ve maddenin karşıtı ile olan alışverişi sembolize eder .

Bu burcun insanları sezgisel ve hisli olurlar . Başkalarının düşünce ve duygularına önem verirler .

Genelde sezgileri ile hareket eden insanlardır ve bu yöndeki inançları da kuvvetlidir . Onlar için en uygun söz “Ben inanıyorum”dur .
Balık insanının yaptığının doğru olduğundan emin olması zordur , çelişkiye düşer . Fakat istek güçleri zayıftır .

Bunun nedeni dış etkenlerden çabuk etkilenmeleridir . Bu burcun insanları kendi ayakları üstünde durmayı ve kendi iç dünyalarına bakmayı öğrenmelidirler .

Onların moralleri çevrelerindeki olaylara bağlıdır . Kendilerini çok iyi hissettikleri bir anda dahi dışarıdan gelen olumsuz bir şeye aniden moralleri bozulur . Bu iniş çıkışları sıkça yaşamaları doğru karar vermelerini güçleştirir .

Balık burcu insanının vücudu dayanıklıdır , fakat kendini yorgun hisseder . Tartışmalardan hoşlanmadıkları için genelde tarafsız davranırlar . Balık burcu insanı bazen çok pasif olur , bu hal haksızlığa uğradığı zamanlarda görülür . Mücadele etmezler , yanlışı kendilerinde ararlar . Genelde sakin insanlardır .

Fakat sabırları taştığında çok zor yatışırlar . Dikkafalı ve inatçı bir tutum sergilerler . Balık insanları sevimlilikleri , uyumlulukları ve sempatiklikleri sayesinde her türlü topluma rahatça girebilen kimselerdir . Bazen çok çalışırlar , bazen de hiçbir şey yapmazlar . Duyguları , kuvvetli bir iyimserlik ve kötümserlik arasında gider gelir . Genç balık insanları genelde çok materyalist olurlar .

Fakat yaşları ilerledikçe onlar için ruhsal gelişme önem taşır . Balık insanları , kendi mallarına değer vermedikleri gibi başkalarının mallarına da değer vermezler . Fakat değer vermesini öğrenmelidirler . Fikirlerinde ve sezgilerinde mantıklı olmalıdırlar . Bunu yapamazlarsa çok mutsuz olurlar . Balık insanları çevrelerine karşı yardımseverdirler . Ancak iyi niyetleri suistimal edilirse bunu anlar ve çok kırılırlar . Ve o kimse ile ilişkilerini koparırlar .

Onların güveni kazanıldığında yapmayacakları fedakarlık yoktur . Kendilerini objektif olarak görememeleri olumsuz yönlerinden biridir . Karar aşamalarından önce tüm detayları görmek isterler , göremediklerinde ise çok çabuk şaşırırlar . Fakat detayları gördüklerinde olay onlar için çözülmüştür .

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.