Mükemmel Bir Popo İçin 3 Basit Egzersiz

16.10.2017
1.705
Mükemmel Bir Popo İçin 3 Basit Egzersiz

Mükemmel Bir Popo İçin 3 Basit Egzersiz

Mükemmel kavisli popolara sahip olmanın nasıl bir şey olacağını merak ettiniz mi? Kusursuz kıvrımlara sahip kalçalar için yapmamız gereken çok iş var. Kalçalarınızdaki yağları azaltmanın ve şekillendirmenin en iyi üç yolu vardır; bu egzersizleri yapmak için ise spor salonuna gitmeniz gerekmez. Bunları evde kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Mükemmel Bir Popo İçin 3 Basit Egzersiz

Squat Deneyin

Bu popüler egzersiz, kalçalar, popo, uyluklar ve karnınız için inanılmaz derecede faydalı. Yeni başlıyorsanız daha az kilo kullanabilir veya sadece elinizi kullanabilirsiniz. Birkaç günden sonra yavaş yavaş dambıl kullanmaya başlayarak böylece adım adım egzersizde ilerleyebilirsiniz. Bu bölgelerdeki kasların geliştirilmesi genel yağ kaybıyla birlikte olabilir. Ayrıca squat, Arnold Schwarzenegger ve Ronnie Coleman gibi ünlü her vücut geliştiricisinin gözdesi.

Squat Yapılışı

 1. Kalçalarınıza paralel olarak ayaklarınızı ayırarak başlayın.
 2. Ağırlığınızı ellerinizle kaldırırken, bir sandalyeye oturmaya çalışıyormuş gibi oturun.
 3. Arkaya doğru kalçalarınızı itin ve mümkün olduğunca aşağıya inin ya da uyluklarınız yere paralel olana kadar aşağı inin.
 4. Uyluklar yere paralel olduğunda duraklayıp yavaşça geri kalkın.

Lunges Yapın

Lunges yalnızca kalça kaslarınıza yardımcı olmakla kalmıyor aynı zamanda kalçanızın şekillenip poponuzun çok iyi görünmesini de sağlıyor.

Lunges Yapılışı

 1. Ayaklarınız omzunuza paralel olacak şekilde ayakta durmaya başlayın ve ellerinizi kalçanızın üzerine koyun.
 2. Bir ayakla durup diğer ayağınızla ilerleyin. Parmaklarınızı ileri doğru tutun. Sırtınızı düz tutun ve ön dizinizi yavaş ve kontrollü bir hareketle aynı anda bükün.
 3. Ön uyluğunuzu neredeyse yere paralel olana dek düşürün. Ön dizinizin ayak bileğinizle hizalandığından emin olun.
 4. Vücudunuzu başlangıç ​​konumuna geri itin.

Plies’i Deneyin

Tipik bir bale hareketi. Burada dizler ön tarafa bakmak yerine dışarıya dönüyor. Çaydanlık veya dambıllarla birlikte yapabilirsiniz ve bu egzersiz kalçaları toplamak için sihir gibi iş görüyor.

Plies Yapılışı

 1. Ayağınızı ayırın, omuz genişliğinden biraz daha geniş ayırmaya çalışın. Parmaklarınızı 45 derecelik açıyla açın. Ellerinizi göğsünüzün önüne getirin veya ellerinizi kalçanıza koyun.
 2. Başınızı, gövde ve kalçalarınızı yere doğru düz doğrusal bir çizgide tutarak aşağı doğru vücudunuzu indirin.
 3. Vücudunu indirirken, dizler vücudunuzdan dışarıya doğru bükülmelidir. Uyluklarınız zemine paralel olana kadar indirin.
 4. Vücudunuzu yavaşça başlangıç ​​pozisyonuna getirin; kalçalarınızı kullanarak kendinizi tekrar itin.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.