Yorgunluğu En İyi Yansıtan Ayaklardır

06.06.2014
524
Yorgunluğu En İyi Yansıtan Ayaklardır

Yorgunluğu En İyi Yansıtan Ayaklardır

Günlük yaşantımızda kimimiz çalışıyor, kimimiz ev işi yapıyor, kısacası insan hayatı sürekli bir şeylerle uğraşarak geçiyor. İşte bu uğraşlar sonucunda bedenimiz yoruluyor. Bedenimizin yorgunluğunun ne durumda olduğunu en kolay anlayabileceğimiz yer ayaklarımız. Çünkü ayaklar vücudun tüm yükünü çektiklerinden dolayı en çok yıpranan parçamız oluyorlar.

İşini daha çok ayakta durarak yapmak zorunda kalan insanların ayaklarında nasır problemleri baş gösterebiliyor. Özellikle kapalı ayakkabı giyen insanların ayakları uzun süre ayakkabı içinde kalıyorsa aşırı terlemeden dolayı ayak mantarı gibi sorunlarla da karşılaşılabiliyor. Yorgunluğun bir diğer belirtisi de, ayaklardaki şekil bozuklukları. Çok fazla yürüyen veya ayakta duran insanların ayaklarında taraklanma gibi kemik çıkıntıları oluşabiliyor.

Bu saydıklarımız ayaklarda oluşan sorunlardı. Bir de bedeninizde oluşan sorunların ayaklara yansıması var. Birçok uzmana göre yoğun baş ağrıları çeken insanların ayak tırnaklarında batmalar oluştuğu iddia edilir. Yine uzmanların görüşlerine göre ayak rengine bakarak insanların ne gibi rahatsızlıklar yaşadıkları tahmin edilebiliyor. Örneğin, az su içen insanların ayak renkleri zamanla sarıya dönmeye başladığı iddia edilir. Eğer insan ciğerleriyle ilgili sorunlar yaşıyorsa ayak tabanında sertlikler oluşacağı da iddia ediliyor.

Yorgun ayaklar için yapılabilecek şeylerden biri basit ama çok etkili bir yöntem olan ayaklarımızı yükseğe kaldırabileceğimiz bir yere uzanmak. Ayrıca Sıcak ve soğuk su ile ayaklarımıza sok etkisi yapabilirsiniz. bu yöntem ayakları oldukça dinlendirecektir.

Uzmanların söyledikleri ne kadar doğrudur veya ne kadarı doğrudur kesin olarak bilinmez ama bilinen tek gerçek varsa o da ayakların insan vücudunu en iyi yansıtan parçamız olduğudur. Kendinizi fazla yormayın…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.