Ütünün Altı Nasıl Temizlenir ?

25.03.2015
1.203
Ütünün Altı Nasıl Temizlenir ?

Ütünün Altı Nasıl Temizlenir ?
Günlük hayatta faydalı olacak konular hakkında bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bugün Ütünün altı nasıl temizlenir ve pratik şekilde bunu nasıl yaparız bakalım.

Ütünün temiz olmasını sağlamak amacıyla altını sık sık kontrol etmeli ve temizliğini sağlamalıyız.En bilindik yöntemlerin başında tuz ve sirke gelir.Eskiden ütünün tabanında kalan kumaş parçaları, yanma ve yapışma nedeni ile leke tutmuş siyahlaşan tabanlar kızgınken tabanına mum sürerek bir bez yardımı ile çıkar ve temiz olurdu, aynı işlemi arasına bal mumu konmuş beze sürterek de yapanlar var.

ütünün altı nasıl temizlenirÜtünüzün altını tuz ve sirkeyle silerseniz leke tutmasını ve ütülediğiniz çamaşıra yapışmasını önlemiş olursunuz. Silme işlemini ütü soğukken yapmanız ve sildikten sonra bir süre bekletmeniz gerekiyor. Şimdiki ütü tabanları özel ve leke filan tutmuyor. Ayrıca kumaş filan ütülerken araya ütü bezi koymadan ütülememeli hem tüyleri filan ütünün altına yapışır hem de kumaşı parlatmış oluruz.

Not: Ütünün altını temizlemekte kullandığınız şeyler ütünüze zarar verebilir. En iyi yöntem teflon ütü kullanmakta böylece bu durumdan kurtulmuş olursunuz.

teflon ütünün altı nasıl temizlenir,ütünün altına yapışan naylon nasıl temizlenir,ütünün tabanı nasıl temizlenir,ütü altı nasıl temizlenir

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.