Türkiye’nin En İyi 7 Komedyeni

12.10.2016
1.416
Türkiye’nin En İyi 7 Komedyeni

İnsanları güldürebilmek belki de en zor sanatlardan biridir ve büyük bir özveri ister. Türkiye’nin En İyi 7 Komedyeni listesini hazırlamak oldukça zor olsa da, komedi dalında önde gelen 7 sanatçımızı aşağıda bulabilirsiniz.

1-Kemal SUNAL: 1944 yılında doğan usta sanatçı Türkiye’nin belki de en büyük komedi sanatçısıdır. Yaptığı birçok film ve Şaban karakteriyle birçok insanı kahkaha krizine sokan ünlü oyuncu 2000 yılında aramızdan ayrılmıştır.

Kemal SUNAL

Kemal SUNAL

2-Şener ŞEN: 1941 yılında Adana’da dünyaya gelen ünlü oyuncu insanları güldürme konusunda büyük bir ustadır. Hayat verdiği birçok tiplemeyle insanların hem gülmesini hem de gülerken düşünmesini amaçlamış ve bu konuda büyük bir başarı yakalamıştır.

Şener ŞEN

Şener ŞEN

3-Cem YILMAZ: Komedi dünyasının son dönemde yetiştirdiği en başarılı komedyenlerin başında gelen Cem Yılmaz gerek filmleri gerekse de tek kişilik gösterileri ile insanları güldürebilen ve kendini sevdiren bir sanatçıdır.

Cem YILMAZ

Cem YILMAZ

4-Şafak SEZER : Kolpaçino serisiyle ününe ün katan, Türk insanının yüzünü güldüren son dönemlerin en başarılı güldürü ustalarından birisidir. Özel hayatıyla da sürekli gündemde olan sanatçı birçok dizi ve sinema filmiyle izleyicinin kalbine girmeyi başarmıştır.

Şafak SEZER

Şafak SEZER

5-Şahan GÖKBAKAR: Özellikle Recep İvedik karakteriyle hafızalara kazınan sevilen sanatçı, hala Türk sinema tarihinin en çok izlenen filmi olarak komedi dalında rüştünü ispat etmiştir. Yaptığı diğer tiplemelerle de çok sevilen oyuncu insanları güldürebilen son dönem sanatçıları arasında kendine sağlam bir yer edinmiştir.

Şahan GÖKBAKAR

Şahan GÖKBAKAR

6-Levent KIRCA: 2015 yılında aramızdan ayrılan usta oyuncu sinema tarihinin en başarılı komedi ustalarından biridir. Özellikle olacak o kadar programıyla hafızalara kazınan Kırca eleştirisel komedi dalında adını sinema tarihine yazdırmıştır.

Levent KIRCA

Levent KIRCA

7-Ata DEMİRER: Yine son dönemlerin en başarılı komedyenleri arasında yer alan  Demirer, yaptığı stand-up’lar ve sinema filmleri ile izleyenleri kahkaha krizine sokmayı başaran sanatçılardan birisidir.

Ata DEMİRER

Ata DEMİRER

YAZAR BİLGİSİ
Zeynep
25 Yaşında Moda'yı yakından takip eden ve ünlü markaların yeni sezon ürünlerini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan Modafesto.com Moda yazarı
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.