Saç Bakım Hataları

28.05.2014
558
Saç Bakım Hataları

Saç Bakım Hataları
Saçlarınıza bakım yaparken aslında her gün yaptığınız bakım hataları ile saçınıza zarar veriyor olabilirsiniz. Bazı alışkanlıklardan uzak durarak saçlarımızın çok daha sağlıklı ve güzel olmasını sağlamak ise aslında elimizde.

Her şeyden önce unutmayın ki sağlıklı saçlara sahip olmanın ilk yolu vücudumuzun sağlıklı olmasıdır. Çünkü saçlar da vücudumuzun bir parçasıdır ve ancak vücudumuz sağlıklı olduğu takdirde sağlıklı saçlara sahip olmamız söz konusu olabilir. İşte bu yüzden,öncelikle genel vücut sağlığınıza dikkat etmeli ve genel olarak sağlıklı kalmaya çalışmalısınız.

Saçları havlu ile ovalayarak kurutmak aslında saçınıza en çok zarar veren alışkanlıkların başında gelir. Çünkü bu ovalama hareketi saçlarınızın kırılmasına neden olacaktır. Bu kadar sert hareketler yapmamaya çalışarak, mikrofiber bir havlu ile saçınızı kurutabilir ya da saçınızı havluya sararak kurumasını bekleyebilirsiniz.

Saçlarınızı tararken acele etmek de saçlarınızın kopmasına neden olacağı için zarar verici olan bir başka alışkanlıktır. Saçlarınız uzunsa, açılmayan düğümleri tarak ya da fırçayla açmaya çalışmak yerine, düğüme önce biraz saç kremi sıkın ve sonra tarayın. Böylece saçınızın kopmasını engellemiş olursunuz.

“Saç” denildiğinde elbette her kadının aklına ilk gelen saç kurutma makineleridir. Ancak saç kurutma makinelerini kullanırken, dikkat etmeniz gereken ilk şey kurutma makinesinin ısısıdır. Islak saçınızda sıcak hava suyun daha hızlı buharlaşmasını sağlasa da kuru saçta yüksek ısı, saçınıza zarar verecektir. Bu zararlardan korunmak için saç kurutma makinesini düşük ısıda kullanmakta fayda vardır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.