Ruj Çeşitleri Nelerdir?

04.04.2017
1.114
Ruj Çeşitleri Nelerdir?

Ruj Çeşitleri Nelerdir? Hayatı boyunca hiç makyaj yapmayan bir kızın dahi en az bir tane ruju mutlaka vardır. Gözü gibidir, hiçbir zaman ayırmaz yanından. Çoğu bayanın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Ruj sürmediği zaman kendini çıplak dahi hissederler. Peki bir bayan için bu derece önemli bir yere sahip olan ruj çeşitleri nelerdir ?

Ruj ilk olarak Mısır’da bitki boyalarının dudağa sürülmesi ile keşfedilmiş bir buluştur. Günümüzde üretilen şekline öncülük eden kişi ise 1940 yılında  Hazel Bishop’tur. Ruj üreten her markanın farklı üretim şekli olsa da bilinen tüm ruj çeşitleri aynı yöntem ile üretilir. Bunun sebebi ise ruj üretiminde kullanılan bileşenlerin hepsi birbiri ile aynıdır. Kozmik ürünlerin teknolojisi ilerledikçe doğal olarak ruj çeşitleri de gözle görülür bir şekilde bir hayli arttı.

Ruj çeşitlerini sıralama gerekir ise sırala şu şekilde olabilir; classic lipstick, liquid lipstick, longlasting/kissproof lipstick, hydria lipstick, lip-gloss, watershıne lipstick, lip volumizer, pencil lipstick, shıny lipstick, matte lipstick, cream lipstick ve lip-balm olarak sıralamak mümkündür. Farklı renkte ve özellikte olan bu ruj çeşitleri bayanlar tarafından özel günler de tercih edilen ruj çeşitleridir. Ruj çeşitlerinde doğru tercih yapmanın yanın da rujların nasıl sürülmesini bilmekte önemlidir. Kozmetik teknolojisi bu denli gelişirken ruj çeşitleri de sayısını arttıracaktır. Ruj çeşitleri kozmetik ürünler arasında önemini ve yerini koruyan bir üründür.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.