Dudak Pigmentasyonu Nasıl Yapılır?

14.03.2017
1.265
Dudak Pigmentasyonu Nasıl Yapılır?

Dudak Pigmentasyonu Nasıl Yapılır? Günümüzde çoğu bayan dudaklarının daha dolgun ve kalın görünmesi için dudak pigmentasyonu yaptırmaktadır. Dudak pigmentasyonu nasıl yapılır ? Bu işlem bir dövme işlemidir. Kişilerin vücutlarının herhangi bir yerinde yara izi varsa pigmentasyon işlemini yaptırabilmektedir. Bireyler genelde bu işlemi kozmetik alanında kullanıp genelde dudak, göz ve kaşlarına şekil vermek için pigmentasyon işlemini tercih etmektedirler. Dudak pigmentasyonunda pigment granürleri dudaklara enjekte edilmektedir.

Dudak Pigmentasyonu

Kişiler dudaklarının ince olmasından dolayı rahatsız oldukları için dudak pigmentasyonunu yani kalıcı dudak kontörünü tercih etmektedirler. Dudak pigmentasyonu diğer yapılan işlemler gibi geçicidir bu işlem uygulandıktan sonra ömrü 3-5 yıl arasında cildin yapısına göre ve kullanımına göre değişmektedir. Bireyler dudak pigmentasyonunu yaptırdıkları merkezlerin sağlık açısından hijyenik olmasına ve tek kullanımlık iğne olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir.

 😎 Faydalı Konu:  Makyajla Değişen Yüzler Kontürleme  😎 

Dudak pigmentasyonunu yaptırmadan önce şunlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

1) Bu işlem yaptırılmadan üç gün önce kafein tüketilmemelidir.

2) Kan sulandırıcı ilaç alımı bırakılmalıdır.

3) Güneş ışınlarından SPF içerikli koruyucu balm kullanılmalıdır.

4) Antibiyotik kullanılmamalıdır.

Dudak pigmentasyonu yapılırken lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Bireylerin dudaklarının renklenmesi için birey renk tonunu kendisi cilt tonuna uygun olarak seçmektedir ve dudak içine doğru tüm dudağa gölgelendirme yapılmaktadır. Dudak pigmentasyonu işlemi ortalama iki saat sürmektedir. Dudağa yapılan bu işlem dört hafta içinde istenilen renk tonuna ulaşmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.