Patlıcan Rengi Saç Kimlere Yakışır?

05.11.2017
2.579
Patlıcan Rengi Saç Kimlere Yakışır?

Patlıcan Rengi Saç Kimlere Yakışır?


Birçok kadın hayatları boyunca farklı saç renkleri ve modelleri denemiştir. Kendi yüz tiplerine, tenlerine uygun saçı bulmak için uğraşmışlardır. Renk tercihi sırasında, saçın modeli ve kişinin özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.
Patlıcan Rengi Saç Kimlere Yakışır?

Patlıcan rengi, açık tenli kadınlarda daha iyi ve daha ışıltılı görünür. Koyu ten rengine sahip kişiler patlıcan moru saç rengini denerken çok dikkatli olmalıdır. Bu renk bakım isteyen bir renktir. Dolayısıyla koyu tenli kadınlarda siyaha dönük bir renk gibi durabilir ve kendi rengini fazla belli etmez. Fakat açık tene sahip kadınlarda daha ön planda olacaktır. Ten renginin dışında saç modeline de dikkat edilmesi gerekir. Yüz tipi olarak, oval veya üçgen yüze sahip kişiler bu rengi daha iyi taşırlar. Patlıcan moru ön planda ve dikkat çeken bir renk olduğu için günlük kullanımlarda daha sade makyaj kullanımı gerektirir. Aksi halde abartılı bir görünüm oluşturabilir.

Patlıcan Moru Ne Tip Saç Modelleri İçin Uygundur?

Patlıcan moru fazlasıyla iddialı bir renktir. Kısa saç modellerinde daha keskin bir görüntüye ulaşır. Perçemli saçlarda da hoş bir hava yaratmaktadır. Düz saç veya kıvırcık saçlarda farklı durabilmektedir. Kıvırcık saçlarda daha çılgın durur. Eğer saçınıza gölgelendirmeli bir boya uygularsanız dalgalı saçlarda renk geçişleri göz kamaştıracaktır.

Patlıcan Moru Renginin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Rengin kolayca kaybolmaması için haftalık rutin bakım yapılmalıdır. Bakımı oldukça zor olan bir renktir. Saçlarınızı fazla şampuanlamamanız gerekir. Bu renge uygun şampuanları tercih edebilirsiniz. Bunun yanında bakım kürleri almanız da faydalı olacaktır. Bu uygulamaları kuaförlerde de yaptırabilirsiniz.

Patlıcan Moru Hangi Renk Kıyafetlere Yakışır?

Mor renk saçı beyazla kombinleme yapmamanız daha iyi olacaktır. Solgun mor tonlarını veya krem tonlarını kullanabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.