Bayanların Doğal Kısa Ve Dalgalı Saç Zevkleri

26.08.2015
2.563
Bayanların Doğal Kısa Ve Dalgalı Saç Zevkleri

Bayanların Doğal Kısa Ve Dalgalı Saç Zevkleri

Kadınların en büyük zevklerinden bir tanesidir, saçlarını yaptırmak. Kimi zaman fön, kimi zaman boyama, kimi zaman da kestirmek için kuaföre gitmeye bayılırlar. Bugünkü yazımızda bayanların yapmış oldukları kısa doğal dalgalı saçlardan bahsedeceğiz.

Bu saç modeli özellikle 90’lı yıllardan sonra çok moda olmaya başladı. Önceleri ağırlıklı olarak artistlerde görebildiğimiz doğal kısa dalgalı saç modeli zamanla özellikle orta yaş kadınların kendilerine bir yenilik katmak için denedikleri ve hemen herkesin beğenisini kazanan, genci, yaşlısı, orta yaşı demeden herkesin kullandığı bir saç modeli oldu. Bu modeli yaz aylarında rahat etmek içinde kullanan kadınlar var. Yaz sıcağında yatarken veya güneşlenirken uzun kabarık saçlardan bunalan hanımlar, soluğu kuaförde alabiliyorlar.

kısa dalgalı saç modelleriPeki ne şekilde dalgalı saç modelleri var ve hangi saç rengi hangi tene daha uyumlu olur? Doğal dalgalı kısa saçın yanlara ve arkalara doğru uzanan modelinin yanı sıra, ön bölümdeki saçları alın kısmına düşürerek veya yan tarafa ağırlık verilerek yapılan modelleri de var.
kısa dalgalı saçlar
Bunların dışında bir de yukarı sağa ve sola doğru karıştırarak dikleştirme yapılan bir modeli var. Bu saç modelleri beyaz tenli kadınlarda daha çok sarı ve siyah saç renkleri tercih edilirken, esmer tenli kadınlarda daha çok kahve tonları ile tercih edilmektedir. Tabi ki bu durum kişinin zevkine göre değişkenlik gösterebilir.

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.