Masa Dizaynındaki Püf Noktalar

03.06.2014
815
Masa Dizaynındaki Püf Noktalar

Masa Dizaynındaki Püf Noktalar

En özel akşam yemeklerini vazgeçilmez kılarak dostlarınız ile unutulmaz bir akşam yemeğinde buluşuyorsanız dikkat etmeniz gereken şeylerden biri yemek masanızın dizaynıdır. Birkaç ufak tüyo ile mükemmel bir yemek masası hazırlayabilirsiniz. Yemek masanızın dizaynına karar vermeden önce davet listenizi oluşturarak işe koyulun. Ardından yakınlık derecesine göre davetlilerin oturma planlarını düzenleyin.

Yemek masasında kullanacağınız örtünün rengine mobilyalarınız ile uyum içinde olmasına dikkat etmelisiniz. Bir yemek masasında olması gereken şeyler simetrik kesimlere sahip peçeteler, kaşık ve çatallar, yemek tabağı, salata çatalı, salata tabağı, özel sosluklar, su bardağı, şamdanlıklar, tercihe göre şarap bardağı dır.

Masa Dizaynındaki Püf NoktaMasa düzeninde dikkat edeceğiniz unsurlardan biri kullanacağınız tabak ve çatalların birbirine paralel şekilde yerleştirilmesidir. Eğer birden fazla bardak kullanmak istiyorsanız su bardağını çatalın ön kısmına yerleştirin. Peçetenizin desenini ve rengini masanızın örtüsüne ve kullanacağınız şamdanlıklara göre seçmelisiniz. Tabağınızın orta kısmına ya da çatalınızın sol kısmına peçetenizi yerleştirdikten sonra tüm aksesuarların kontrolünü elden geçirmelisiniz. Şamdanlıklara uygun taş detayını gözden kaçırmamalısınız.
Masa Dizaynındaki Püf Noktaları
İhtişamlı bir çiçek aksesuarını iki şamdanlığın arasına yerleştirerek kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha sonra çatal, bıçak ve kaşık dizaynını gerçekleştirin. Tabağınızın sağ tarafına bıçak, tatlı kaşığı ve yemek kaşığını aynı sırada olacak şekilde yerleştirin. Tabağınızın sol kısmın ise çatalınızı yerleştirerek işleminizi sonlandırın. Dostlarınız ile beraber geçireceğiniz mükemmel bir akşam yemeğinde kusursuzluğun adı siz olacaksınız…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.