Dünyanın En İyi Giyinen Kadınları

13.04.2015
1.059
Dünyanın En İyi Giyinen Kadınları

Dünyanın En İyi Giyinen Kadınları

Moda dünyası sürekli bir değişim içinde. Her yeni sezon bir öncekilerinin tahtını zorlayacak sürprizler barındırıyor. Farklı renkler, farklı stiller vitrinleri süslerken, dünyaca ünlü isimler bu yeni tarzlara gönüllü elçilik yapıyor. Modaya yön veren ve dünyanın en iyi giyinen 20 kadınından yola çıkarak yeni sezonda bizi nelerin beklediğine ve modası hiç geçmeyecek tasarımların neler olduğuna kısaca bir göz atalım.

TwiggyListemizin başında 60’lı yıllarında en ünlü temsilcisi, grafik desenleri tercih eden, mini pileli eteklerin altına giydiği mantar topuk ayakkabılar ile arz-ı endam eden Twiggy yer alıyor. Gotik tarzın temsilcisi ve modacı olmasının avantajını sonuna kadar kullanan Vera Wang da en iyi giyinen kadınlar arasında başı çekiyor.

Rita HaywordHollywood dünyasının efsane isimlerinden Rita Hayword, ilk pantolon giyen kadınlar arasında yer alan Catherine Hepburn ve kadınsı hatları ile stil ikonları arasında her daim adı geçen Rita Moreno’yu listeye ekledikten sonra, dünyanın ilk ünlü siyahi mankeni Naomi Sims’in tarzı ile birçok modacıya ilham verdiğini söyleyebiliriz.

MadonnaSeksenli yıllara geldiğimizde o dönem fırtınalar estiren ve rüzgarı hala günümüze kadar gelen Madonna’yı listeye eklemeden olmaz. Stil ikonu tabirini moda dünyasına sokmayı başaran kadın olan Mae West’te en iyi giyinenler listesinin daimi ismi olmaya devam ederken, masum seksi imajı ile Marilyn Monroe’da ondan aşağı kalmıyor.

Michelle ObamaGünümüzde en iyi giyinen kadınların başını ise Abd başkanının eşi Michelle Obama çekiyor. Tarzı ile en çok konuşulan bir diğer kadın ise İngiltere veliahtının eşi Kate Middleton. En iyi giyinen kadınlar listesinin diğer temsilcilerinin ise Jackie Kennedy Onasis, Lady Diana, Grace Kelly,  Christina Hendrix, Cristina Fernandez, Brigitte Bardot, Audrey Hepburn ve Hint yıldız Aishwarya Rai olduğunu söyleyebiliriz.

Kate Bosworth
Kate Bosworth style

 Diğer ünlü isimler şu şekilde Sienna Miller,Kate Moss,Gwyneth Paltrow,Kate Hudson,Kate Middleton,Olivia Palermo,Rosie Huntington-Whiteley

YAZAR BİLGİSİ
Aslı Can
Türkiye ve Dünya tatlarından seçme tarifleri sizler için Modafesto sitesinde paylaşıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.