Doğru Saç Rengine Nasıl Karar Verilir?

20.03.2017
1.055
Doğru Saç Rengine Nasıl Karar Verilir?

Doğru Saç Rengine Nasıl Karar Verilir? Doğru saç rengi ve beraberinde getirdiği büyüleyici görünüme sahip olabilmek için hangi saç renginin hangi kişilere gideceğini iyi bilmek gerekir. Ten rengimiz ya da yüz şeklimizle çok alakasız bir saç rengi bizi olduğumuzdan yaşlı ve yorgun gösterebilir. Bunun için doğru saç rengini seçmeye özen göstermeliyiz.

Saç rengi seçilirken bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Saç rengi seçiminde yüz şeklimiz, ten rengimiz ve göz rengimiz önemli faktörlerdir. Bir saç rengini sadece o sene moda oldu diye tercih etmemeliyiz. Biraz daha buğday tenli isek bakır ve kestane tonları yüzümüze iyi gidecektir. Beyaz tenli isek sarı ve küllü ton saçlar yüzümüze yakışacaktır. Beyaz tenli bayanlara yakışan tonlardan biri de kızıl tonlarıdır fakat çok cırt renkler tercih edilmemelidir çünkü bu aksine kötü görünüm verebilir. Koyu bir ten rengine sahipsek siyah ve kahve tonları güzel bir hava katacaktır.

 😎 Faydalı Konu: Ten Rengine Göre Saç Rengi Belirleme  😎 

Saç rengimizi kaş rengiyle uyumlu yapmakta önemlidir çünkü kaşlarımız yüzümüze en iyi gidecek tondadır ve saç rengiyle çok alakasız olduğunda bize yaşlı gösterebilmektedir. Bu yüzden doğal renkleri seçmek daha doğru tercih olacaktır. Diğer bir doğru saç rengi seçme yöntemi ise göz rengine uygun seçmektir. Eğer açık yeşil ve mavi gibi göz rengine sahipsek sarı, açık kahverengi ve kızıl tonları yüzümüze iyi gidecektir. Özellikle de sarı rengi renkli gözlerle büyüleyici bir görünüme sahip olmamızı sağlar. Eğer ela ve kahverengi gözlere sahipsek daha çok karamel ve koyu çikolata tonları saçlarda hoş görünecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.