Bisiklet Sezonu Açıldı

24.05.2014
581
Bisiklet Sezonu Açıldı

Bisiklet Sezonu Açıldı

Havaların ısınması ve güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte doğanın uyanışına kayıtsız kalamayanlar kendilerini kırlara atıyor. Piknikçilerin yeşil alanları doldurduğu bu günleri bisiklet severler de heyecan içinde bekliyor. Artık bisiklet sezonu açıldı ve henüz bir bisikleti olmayanlar da kendine uygun ürünü bulabilmek için eşten dosttan ve de internetten yardım bekliyor. Güneşli havalarda bisiklet sürmenin keyfi çok az şey ile kıyaslanır. Hele bir de önündeki sepeti kır çiçekleri ile doldurmak için bir su kenarında verilen mola, tüm yılın yorgunluğunu bir kalemde silip atacak güçtedir.

  bisiklet sezonu açıldı 2Ülkemizde henüz bisiklet kültürü yeterince gelişmiş olmadığı için bisikletçiler trafikte büyük tehlikeler ile burun buruna geliyorlar. O yüzden gerekli tedbirlerin alınması bisikletin modelinden bile önce geliyor. Kask, dizlik, eldiven gibi aksesuarları temin ettikten sonra hangi bisikleti alacağınız konusuna sıra gelecektir. Özellikle yeni başlayanlar için bir rehber olacak yazımızda ilk cevaplamanız gereken soru bisikleti hangi amaç için satın aldığınızdır? Çünkü doğaya daha sık çıkıp, şehirde daha az kullanacak olanlar dağ bisikletlerine bakmalıdırlar. Ancak sadece şehirde kullanacağınızı düşünüyorsanız bu kez şehir-gezi bisikletlerine yönelmelisiniz.

  Bisiklet üzerinde uzun saatlerini harcayacak ve bu ürünü bir antrenman aracı olarak kullanacaklar için ise orta üst seviyeli dağ bisikleti doğru bir seçim olacaktır. Artık bisiklet piyasası oldukça gelişti. Bu sebeple sadece rengini ve görünümümü beğendiğiniz ancak özelliklerini bilmediğiniz bisikleti almak zorunda değilsiniz. Çünkü beden yapınıza uymayan bir ürün, bisikletten alacağınız keyfi de alıp götürecektir. Sezonun sonu gelmeden siz de kendinizi hem sağlık hem de keyif vaat eden bu aktiviteden mahrum bırakmayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.