Bayanlar İçin Yazlık Rahat İş Kıyafetleri

02.09.2015
1.231
Bayanlar İçin Yazlık Rahat İş Kıyafetleri

Bayanlar İçin Yazlık Rahat İş Kıyafetleri

  Kadınlar, her daim kıyafetlerine çok özen gösterirler. Ütülü olmasına, söküğü bulunmamasına, uyumuna son derece dikkatli davranırlar. Kış aylarında palto, kaban gibi dış giyimler ön plana çıktığı için gündelik veya iş kıyafetlerimiz çok dikkat çekmez. Daha çok çevremizdekilerin gözleri şapkamızda, eldivenimizde veya paltomuzdadır.

Kış mevsimi bitip bahar geldiğinde ise yazlık kıyafetlerimiz dolaptaki yerini alır. Yaz ayları kıyafetimiz konusuna pür dikkat olduğumuz aylardır. Güneşin bile kıyafetlerimizi yıpratmaması için dikkatli davranırız. Giyim kuşam konusunda ev hanımları çalışan kadınlara göre daha şanslılardır. Çalışan kadınlara göre hazırlanmak için daha çok vakit bulabilirler. Üstelik tüm gün aynı kıyafetle günü bitirmek zorunda da değillerdir.

 Bayanlar İçin Yazlık Rahat İş Kıyafetleri Sıcağın en yoğun hissedildiği günlerde, çalışan kadınlar kıyafetleri konusunda iki kere düşünmeye başlarlar. Yaz aylarında rahat iş kıyafeti bulmak bazı kadınlar için çok zordur. Hangisinin doğru tercih olduğuna karar veremezler.

İş yerinizde yaz aylarında bunalmak istemiyorsanız bu tavsiyeler sizler için;

Öncelikle gardırobunuzda giydiğinizde kendinizi iyi hissettiren, mutlu eden kıyafetlerinizi bir kenara ayırın. Sizi rahatsız eden kıyafetlerle evin içinde idare edebilirsiniz ama iş yerinde asla! Yüksek bir performans bekliyorsanız çalışmaya her yönden hazır olmalısınız.

Bayanlar İçin Yazlık kıyafetler Modafetso.comKıyafetiniz kadar gün boyu ayağınızda olacak, sizi taşıyacak ayakkabılarda önemlidir. Ayakkabı da ilk aradığınız özellik rahatlık olmalıdır. Fakat en rahat ayakkabılar kategorisinde baş sırada yer alan parmak arası sandalet, babet gibi ayakkabıları iş yerinde tercih etmeyin. Daha oturaklı ve şık bir görünüm için 5 santim topuğa sahip ayakkabılar veya dolgu topuklu ayakkabıları tercih edin. Topuklu ayakkabıya yeni alışıyorsanız ise çantanızda babet bulundurun, kimsenin olmadığı anlarda ayaklarınızı dinlendirin.

2015 Bayanlar İçin Yazlık Rahat İş Kıyafetleriİş yerinde belli bir kıyafet yönetmeliği yok ise şanslısınız. Kıyafet yönetmeliğine uymak zorunda olan kadınlara göre daha serbest davranabilirsiniz. Çalışma koşullarınız uygun ise çok fazla deseni ve patlak renkleri olmayan uzun etekler, baskısız tişörtler gibi kıyafetleri de tercihleriniz arasına koyabilirsiniz. Bunun yanı sıra tek parça dizde elbiseler, hafif kumaştan dikilmiş gömlek-pantolon veya etek kombinleri, sıfır kol bluzlar da tercih edebilirsiniz. İş yerinde pozisyonunuza ve çalışma koşullarına uygun kıyafetler tercih edin. Aksesuarda fazlaya kaçmayın ve dekoltenize dikkat edin.

YAZAR BİLGİSİ
Aslı Can
Türkiye ve Dünya tatlarından seçme tarifleri sizler için Modafesto sitesinde paylaşıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.