Ayakkabı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

18.06.2014
595
Ayakkabı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayakkabı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücudun tüm yükünü çeken ayakların sağlığı çok önemlidir. Diğer giysilerde yanlış bir seçim sadece moda kurbanı olmamıza yol açarken, yanlış bir ayakkabı seçimi, telafisi mümkün olmayan sağlık sorunlarının yaşanmasına sebebiyet verebilir. Ayrıca sağlık açısından doğru ayakkabıyı seçerken sayısız model sayesinde trendlerden kopmak zorunda değilsiniz. Ayakkabı seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenlerin başında kullanılacak mevsim şartları gelmektedir. Kış aylarında daha kapalı modeller seçildiği için mikrop oluşumu ve terleme yüksek seviyededir.

 Modelin ortopedik olmasına dikkat ettikten sonra içinde antibakteriyel yün kullanıldığından emin olmalısınız. Genişler ümidiyle küçük numaralı bir model almak da yapılan yanlışların başında gelir. Tabanı elastik modeller konfor açısından tatmin edicidir.

 Ayakkabı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi GerekenlerYaz aylarında daha çok babet ve terlik gibi modeller tercih edilir. Özellikle babetlerde deri ve yünlü bir yüzeyi olmamasına dikkat edin. Yaz ayakkabılarında en önemli olan ayağın hava alabilmesidir. Her mevsim kullanılan spor ayakkabılarda da esnek, rahat ve hava geçirgenliği olan modelleri seçmelisiniz. Plastik materyaller eklenen ayakkabılar terleme yapacakları ve mikropları açığa çıkaracakları için kesinlikle önerilmez. Kadınların vazgeçilmezi topuklu ayakkabılara gelince. İnce topukların üzerine yürümekte zorlanan ancak şık bir model sahibi olma isteğine de karşı koyamayan kadınlar dolgu topuklu modellere bakabilirler. Üstelik bu modeller sadece gece kıyafetleri ile değil, bir kotun altında bile rahatlıkla kullanılabilirler. Keza kalın yüksek topuklar da aynı heyecanı verecektir. Platform topuk ise ince topuklu ayakkabıya geçişin son aşamasıdır ve rahatlık açısından sorun yaşatmaz. Renkleri hayal gücünüzü zorlayan model seçeneği de sınırsız olan ayakkabılar arasında seçim yaparken ayak sağlığınızı koruyan modellere öncelik vermeyi ihmal etmeyin.

Ayakkabı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.