Ahşap Tasarım Çerçeve Modelleri

11.10.2016
1.398
Ahşap Tasarım Çerçeve Modelleri

Artık günümüzde insanlar teknolojik ürünlerin yanında nostalji tadında bir hayat için eskiye yönelmeye başladı. Ahşap Tasarım Çerçeve Modelleri, mobilya tercihinde antika rüzgârları estiren modelleri seçen insanlar tasarım konusunda da yüzünü eskitilmiş görüntüsü olan ürünlere çevirmeye başladı. Yapılan araştırmalara göre insanlar günlük yaşamın ve betonarmenin ağırlığından kurtulmak için evine sığınıyor ve burada özgürlüğü yaşayabiliyor. Dışarının aksine evinde doğallığı yaşamak isteyen bireyler eşya ve tasarı konusunda ahşaba yöneliyor ve böylece bir nebze olsun doğallığın tadına varabiliyor.

Ahşap Tasarım Çerçeve Modelleri

Ahşap Tasarım Çerçeve Modelleri

Evinizde dekoratif olarak ahşabın doğal tadını alabileceğiniz ürünlerden bir tanesi de şüphesiz ahşap tasarım çerçeve modelleridir. İşten geldiniz ve oturma odanızdaki şık koltuğa oturduğunuzda hemen karşınızda duran ahşap tasarım çerçeve içerisindeki mükemmel bir manzara tablosu sizce de insana tarifsiz duygular yaşatmaz mı? Basit ahşap çerçeve modelleri olduğu gibi göze değişik şekilde hitap eden türler de bulunuyor.

Mesela bir çerçeve düşünün ki dışı ahşap içinden bir iplik geçiyor ve o ipliğe ahşap bir mandalla sevdiğiniz ve sizin resminiz asılı… Veya kısa ve ince bambu ağaçlarından oluşturulmuş ve ahşap boyasıyla değişik renklere boyanmış bir çerçeve sizce de odanıza egzotik bir hava katmaz mı? Ayrıca ahşap oymacılık kültürü bizim tarihimizde çok eskiye dayanır. Etrafı oval hatlarla işlenmiş tarihi medeniyetimizin havasını size yaşatabilecek klasik bir çerçeve kütüphanenizin hemen yanında çok şık durabilir. Eskitme modelli ipliklerle de birlikte tasarlanabilen ahşap çerçeve modellerinin bir diğeri de doğal ağaç türleridir. Bu türde ağacın gövdesinden kesilmiş yuvarlak bir parça işleniyor, cilalanıyor ve çerçeve olarak evinize konuyor. Bir diğer ahşap çerçeve modeli ise bir ağaç şeklinde tasarlanmış ve her bir dalında minik bir çerçeve bulunuyor. Bu çerçevelere ise sevdiklerinizin portrelerini koyarak bir soy ağacı elde edebilir veya çocuğunuzun yıldan yıla olan değişimini anlatan kareler yerleştirebilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
Zeynep
25 Yaşında Moda'yı yakından takip eden ve ünlü markaların yeni sezon ürünlerini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan Modafesto.com Moda yazarı
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.