Sıkı Kalça Diyeti

02.05.2014
550
Sıkı Kalça Diyeti

Sıkı Kalça Diyeti

Önümüzdeki yaz aylarında şikayetçi olduğu kalçalarını küçültmek ve daha sıkı kalçalarda sahillerde arz-ı endam etmek mümkün.Hem de çok lezzetli bir şekilde. Kalça ve basen bölgelerinizdeki yağlanmadan şikayetçiyseniz, müsli içerikli kalça diyetiyle bu yağlardan kurtulabilir, kendinize daha çok güvenebilirsiniz. 8 hafta düzenli bir biçimde uygulayacağınız bu diyetle, yaza mutlu bir ‘merhaba’ diyeceksiniz. Vücudunuzun basen bölgesindeki yapları eritmeye yönelik olan bu diyet, hem hazırlaması hem de tedarik edilmesi çok kolay olan gıdalardan oluşuyor.

Sıkı kalça diyetinde tüketeceğiniz gıda müsli. Evet, yanlış okumadınız. Gerek kilo sorunu olan gerekse formunu korumayı amaçlayan modern kadının en vazgeçilmez gıdalarından biri olan müsli, bu diyetin de gözdesi. Bu lezzetli diyet için bize gerekenler ise şöyle:

  • 2 bardak fındık (Kırık)
  • 2 bardak tahıl ezmesi (Damak tadınıza kalmış, ancak en çok kullanılan yulaftır.)
  • 1 bardak kuru üzüm (Çekirdeksiz, ancak çekirdekli seviyorsanız, onu da tercih edebilirsiniz.)
  • 1 bardak badem (Yaş da olabilir kuru da)
  • 1 bardak ince kesilmiş kuru kayısı
  • 1 bardak buğday
  • 1 bardak ayçiçeği tohumu

Yukarıdaki malzemelerin hepsini blenderdan geçirerek elde ettiğiniz miktarı,12 ayrı porsiyona bölün. Tercih size kalmış. İsterseniz diyet sütle, isterseniz diyet yoğurtla karıştırıp yiyin. Kullandığınız süt ya da yoğurdun diyet ürünü olması çok önemli. Unutmayın ki yağlardan kurtulmaya çalışıyoruz!

Blendırdan geçirmek yerine, bu karışımı hergün taze yaparak da tüketebilirsiniz. Ancak o zaman buğdayı haşlamak ya da bir gece önceden suya koymak gerekli. Aksi takdirde buğdayı tüketemezsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.