Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

01.05.2014
651
Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri
Oğlak  Burcu Özellikleri, burçların genel özelliklerini incelemeye devam ediyoruz. Oğlak Burcu Erkeği, Oğlak Burcu Kadını hakkında bilgileri uzmanların açıklamaları doğrultusunda sizlerle paylaşıyoruz.

Oğlak Burcu / 22 Aralık-19 Ocak

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

Burçlar kuşağının onuncu burcudur . Başarma azmini , dayanıklılığı ve disiplini sembolize eder .

Oğlak burcu insanları kendilerini günün normal akışına bırakmak isterler . Bu burcun insanları sürekli bir şeyler yapabilmeyi ve bir şeylere ulaşabilmeyi düşünürler . Onlar için en uygun söz “Benim ihtiyacım var” dır .

Oğlak burcu insanlarının sorumluluk duyguları gelişmiştir . Bu insanların özel bir şeyler yapabilme , herhangi bir şeye sahip olma , sorumluluk üstlenme dürtüleri yoğun bir şekilde çalışır . Bu , sosyal olaylarda , ticarette ve entellektüel alanda olabilir .

Oğlak insanlarının kişisel bağımsızlık ve sosyal garantileri için kullanabildikleri sezgisel güçleri vardır . Onlar bazen dayanıklı , kendi
ayakları üstünde durabilen insanlardır ; bazen de pasif , yalnız ve çaresiz görünürler . Çaresizlikleri kendilerinden kaynaklanır .

Kendileri ile barışık olmadıklarından kendileri ile fazlaca uğraşırlar . Onlar güçlü göründüklerinde mutlaka meşgul oldukları bir konu var demektir . Oğlak insanları genelde pratik olurlar . Bu , eğitim alanlarından kaynaklanmaz .

Daha çok merakları ve konuşmalar sonucu olarak bu yeteneklerini geliştirirler . Dikkatli bir insan olduğundan , çevresinde olup bitenleri görerek , bazı şeyleri duyarak , merakının sonucu öğrenerek tecrübeler edinir . Oğlak insanları genelde tepeye oynamak isterler ve hiç kimse onları bu fikrinden vazgeçiremez . Ağır ve çok çalışmaya dayanıklı ve alışıktırlar . Maddi kazançlar onlara güvence verir .

Planlarını kazançlarına göre programlarlar . Güçlerini bildiklerinden kendilerine güvenleri vardır . Gerçekçi ve dikkatli davranırlar . Aniden gelen problemlere ve zorluklara uygun çözümler getirebilirler . Fakat bunu yaparken paniğe kapılır ve heyecanlanırlar .

İş ve çalışma hayatlarında düzene önem verirler . Düzeni bulamadıklarında dikkatlerini toplamakta zorlanırlar . Ev hayatlarında da organizeye önem verirler ve her şeyi düzenli isterler . Oğlak insanları iyi bir yönetici olabilir . Onların alt kademelerde çalıştığı pek görülmez . Oğlak insanı için para önemlidir , çünkü yaşlandıklarında kimseye yük olmak istemezler . Bazen bu duyguları onları aşırı cimriliğe itebilir .

Bu burçta olanların ilginç bir yönüde , gençliklerinde çok olgun ve yaşlı , yaşlılıklarında ise çocuksu ve genç olmalarıdır . Kendi duygularını anlamakta zorlanırlar , bu da onları yalnızlığa ve melankoliye itebilir .

Bir başka olumsuz yönleri de genellikle davranışlarında kendilerine dönük olmalarıdır , sanki herşey onlar içinmiş gibi davranırlar . Yine de çok hisli ve alıngan insanlardır . Bunu belli etmemeye çalışsalar da başaramazlar . Saygınlığa ihtiyaç duyarlar .

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.