Mükemmel Bir Cilt için Yapılması Gerekenler

03.05.2014
487
Mükemmel Bir Cilt için Yapılması Gerekenler

Mükemmel Bir Cilt için Yapılması Gerekenler

Parlak, prırıl pırıl bir cilde sahip olmayı kim istemez? İnanın bu çok zor değil. Hayatınızda yapacağınız birkaç küçük değişimle arzu ettiğiniz cilde kavuşmanız çok kolay.

Öncelikle unutmamak gerekir ki cildin sağlığı önce içeriden gelir. Beslenme tarzınızda değişiklik yapmanız, sağlıklı beslenmeniz ve hayalinizdeki cildi elde edebilmek için mutfak alışkanlıklarınıza cilde iyi gelen besinleri eklemeniz gerekecek.

Mükemmel Bir Cilt İçin Öneriler

Güzel, sağlıklı ve parlak bir cilt için işte size önerilerimiz:

– Öncelikle her sabah yapacağınız limonlu su kürü, cildinizi parlatmak için birebir. Her sabah kahvaltıdan önce, içine bir kaç damla
limon sıkılmış bir bardak ılık su içmek hem iç organlarınız için faydalı olacak hem de sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

-Hayatınızdan cips, şeker,kola gibi gereksiz ve sağlıksız yiyecekleri çıkarmak ideal bir cilt sağlığı için ilk şartlardan.

-Bol bol C vitamini tüketmek hem cildinizin kurumasını önleyecek hem de cildinize eşsiz bir parlaklık kazandıracaktır.
Mükemmel Bir Cilt

-Omega 3 ve Omega 6 açısından zengin gıdalarla beslenmek de beyin sağlığı yanında cilt sağlığına da tahmin ettiğinizden çok daha fazla yarar getirecektir. Bunun için haftada en az iki kez balık tüketmek, günde bir avuç fındık ve ceviz yemek iyi olacaktır.

-Cildinizin en çok ihtiyaç duyduğu maddelerden biri olan kolajen, çok bol su içmeniz durumunda ciltteki yoğunluğunu artırarak kırışıklık oluşumunu geciktirir. Kolajen miktarının azalmaması için hergün en az 8 bardak su içmek, sağlıklı ve parlak bir cilt için şarttır.

-Kırmızı eti sınırlı fakat düzenli tüketmek de (örneğin haftada 1 kez) cildimizin parlaklığını belirleyen bir etkendir. Bunun yanında domates tüketmek içerdiği likopenlerin cilde etkisi bakımından gereklidir. Ayrıca süt ve süt ürünleri de sağlıklı ve parlak cilt için vazgeçilmezdir.

-Tahıl ürünlerini sınırlı porsiyonlarda tüketerek cildinizin parlaklığını korumanız mümkün. Örneğin, beyaz ekmek yerine çavdar, kepek ya da yulaf ekmeği yiyebilir, haftalık yemek listenizin toplamda üç ya da dört öğününe mercimek, kuru fasülye, nohut gibi bakliyatları ekleyebilirsiniz.

-Elbette ki meyve ve sebze olmadan sağlıklı bir beslenmeden dolayısıyla da sağlıklı ve parlak bir ciltten bahsetmek mümkün değildir. Bu yüzden beslenme düzeninizde bolca yeşil yapraklı sebze ve bol bol meyve yer almalıdır. Havuç ise cilt sağlığı için özellikle tavsiye edilir.

– Bitki çaylarından cilt sağlığı için de faydalanmak pekala mümkün. Özellikle yeşil çayı düzenli içmeniz, parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı kolaylaştıracaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.