Modafesto Öneriyor… Doğru şort nasıl seçilir ?

10.07.2013
693
Modafesto Öneriyor… Doğru şort nasıl seçilir ?

Modafesto Öneriyor… Doğru şort nasıl seçilir ?
Yazın sıcaklığını hem renkleri hem de kullanım rahatlıkları ile bir nebzede olsun vücudumuzda hissetirmeyen yazın vazgeçilmezlerinden olan şortların, sadece üstünüze yakışıp yakışmadığını görerek tercih edilmemesi, aynı zamanda sadece modayı takip ederek, şort seçiminin yapılması aslında bir bakıma mantıklı değil. Peki doğru şort seçimi, ve olması gereken belli kriterleri ile nasıl doğru şortu giyebilirsiniz ? Buyrun uzmanından tüyoları ile doğru şort giymek için dikkat etmeniz gerekenler…

  1. Kısa Boylu Olanlar Nasıl Şort Giymeli ? – Belli ortalamanın altında boy ölçünüz var ise, dolayısı ile bacaklarınızı daha uzun gösterecek olan şort modellerini tercih etmelisiniz. Bunun için yüksek bel şortla rodlukça mantıklı seçimler olacaklardır. Bu durumda hem kısa boyunuzu geri planda tutmuş olabilirsiniz. Aynı zamanda yüksek topuklu bir ayakkabı ile de kombinleyeceğiniz şortunuz size istediğinizden daha fazlasını verecektir.
  2. Uzun boylu olanlar nasıl şort giymeli ? – Diğer durumun tam aksine şayet uzunca bir boyunuz var ise, çok kısa şortlar tercih etmekten kaçınmalısınız. Aksi halde tüm güzelliğinizi bacaklarınıza çektiğiniz dikkatle bertaraf etmiş olacaksınız.
  3. Kıvrımsız vücudunuz var ise nasıl şot giymelisiniz ? – Eğer yuvarlak bir kalçannız ve vücut hatlarında pürüz taşımadığınızı düşünüyorsanız, kesinlikle, vücudunuzu kum saati formatına hazırlamak için geniş keism ve pileli şortları tercih etmelisiniz.
  4. Kalçaları geniş olanlar nasıl şort giymeliler ? – Kalça boyunuz geniş ve dikkat çeken bir yapıya sahipse, mümkün olduğu kadar koyu renk şortlar tercih etmelisiniz. Ve özellikle, boy kriterine uygun seçim yapmalısınız. Aksi halde tüm dikkatler kalçanız üzerinde olacaktır.

Vücut yapınız ve şekline gör etercih ettiğiniz şortları yalnızca gündelik hayatta değil, tüm gece gezmelerind eve akşam davetlerinde de tercih edebilirsiniz. Üzerinize alacağınız rahat bir blazer ceket sade bir çanta ve şık bir bluz ile gecenin en zarif ve şık bayanı olabilirsiniz.Ufak bir hatırlatma daha, vücut tipiniz ne olursa olsun tercih edeceğiniz şortu giymeden önce kesinlikle bakımlı bacaklarınız olduğunun teminatını kendinize verin. Daha sonrasını pek de dert etmenize gerek yok.. Mutlu modafestolar…

Bu arada seçimlerini çok beğendiğimiz Alessandra Ambrosio‘nun en popüler şort kombinlerini de bir galeriye topladık.. Buradan inceleyebilirsiniz…

Son olarak ; sizde Mango‘nun bu yaz için tasarladığı şort modellerini galerimizden inceleyerek uygun mağazalardan sipariş verebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.