Makyaj Stillerinde Klasikler

30.05.2014
543
Makyaj Stillerinde Klasikler

Makyaj Stillerinde Klasikler
Son anda ortaya çıkan planlar ya da yapılan planlarda aniden oluşan değişiklikler için hiç şaşmayan makyaj stilleri yani makyaj modasının “klasikleri” vardır. Her durumda kurtarıcı olan bu klasikler, her kadının işine yarayacak ipuçlarıdır.

Tüm zamanların klasiği elbette kırmızı rujdur. Her şart ve zamanda imdada yetişen kırmızı ruju kullanırken tek yapmanız gereken ise yüzünüze hafif bir fondöten, kirpiklerinize bolca siyah maskara….Hepsi bu! Eğer biraz daha vaktiniz varsa, gözünüze hafif bir eyeliner de sürebilirsiniz.

Göz kapağına şampanya rengi ya da açık pembe far sürdükten sonra, kirpik diplerinize beyaz kalem, kirpiklerinize de bol maskara sürerek, sade, net ve doğal bir makyaj stiline kavuşabilirsiniz.

Cildinize güveniyorsanız, yüzünüze fondöten uygulamadan, sadece göz çevrenize kapatıcı sürerek hafif bir makyaj yapabilir ve makyajınızı çok hafif bir allıkla renklendirebilirsiniz.

Her ne kadar kadınlar arasında ön yargı ile karşılanmış olsa da nude rujlar tam bir makyaj klasiğidir ve inanın her kadına yakışır! Yeter ki cildinize uygun nude ruj tonunu bulun! Özellikle gri ya da siyah göz makyajıyla şahane görünen bu rujları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Pembe de verdiği romantik hava ile vazgeçilmeyen makyaj stilleri arasında çoktan yerini almıştır. Göz kapağınıza süreceğiniz pembe bir far, yanağınızdaki pembe bir allık ve elbette pembe bir rujla, bu klasiğin gücünü kullanabilirsiniz.

Kahve tonları ve altın rengi de kadınları yarı yolda bırakmayacak makyaj klasiklerinden. Gözünüze bu renklerde tonlamalı olarak kullanacağınız fardan sonra, kahverengi eyeliner ve siyah bir maskara ile hem çok derin hem çok keskin bakışlara sahip olacaksınız. Bu makyaj tarzında istediğiniz her renk ruju kullanmanız mümkünse de doğal toprak tonları ya da parlatıcıları kullanmak en iyi sonucu verecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.