Kova Burcunun Genel Özellikleri

01.05.2014
544
Kova Burcunun Genel Özellikleri

Kova Burcunun Genel Özellikleri
Kova  Burcu Özellikleri, burçların genel özelliklerini incelemeye devam ediyoruz. Kova Burcu Erkeği, Kova Burcu Kadını hakkında bilgileri uzmanların açıklamaları doğrultusunda sizlerle paylaşıyoruz.

Kova Burcu / 20 Ocak-19 Şubat

Kova Burcunun Genel Özellikleri

Burçlar kuşağının on birinci burcudur . Bir yere kanalize edilmiş enerjiyi , bunun toplanmasını ve yönlendirilmesini sembolize eder .

Kova burcu insanları için dostluk ve arkadaşlık önemlidir . Onlar kararlılıkları , dik kafalılıkları ve bilgiçlik taslamaları ile ünlüdürler .
Onlar için en uygun söz “Ben biliyorum” dur .

Kova insanları genelde huzursuz insanlardır . İlişkilerinde düşüncelerinin anlayışla karşılanmayacağı fikrindedirler ve alınma huyları vardır .

Bunların neticesi olarak ilişkilerini çabuk koparabilen veya anlamsız savunmalara , tartışmalara girebilen insanlardır . Kendi entellektüel düzeylerine uymayan veya bu düzeyde olmayan insanların onlara göre olmadıklarını düşünürler .

Kova insanlarının bir olumsuz yönüde fikirlerinin önemsenmesinin ve pohpohlanmanın hoşlarına gitmesidir . Taklitçilik yapan insanlardan hoşlanmazlar ; fakat sıkıştıklarını hissettiklerinde kendileride bu yola başvururlar .

Kova insanları mümkün olduğunca çevrelerindeki insanlara eşit davranmaya çalışır , ancak bu kendi entellektüel kapasitelerinin altında gördükleri insanlar için geçerli değildir . Kova insanları yalnızlıktan hoşlanmazlar , değişik insanlarla tanışmak ve fikir alışverişinde bulunmak isterler . Bu özellikleri onları grup çalışmalarında verimli yapar .

Kova insanı , evlenip uzaklaşan arkadaşları ile dahi dostluğunu sürdürür . Onların hoşlandığı iletişim şekli daha çok zihinsel seviyede gerçekleşen bir iletişimdir . Bu burcun insanı için mal edinmek bir araçtır , bundan dolayı fazla hırslı davranmazlar .

Bu burçta olanların bir konu üzerinde yorulmadan çalışma ve araştırma yapabilme yetenekleri vardır . Bu yeteneklerini teknik bilgileriyle birleştirdiklerinde ilginç araştırmalar yapabilirler . Karşılaştırma ve türetme onların çok kolay yapabildikleri birşeydir . Bu yetenekleri onlara bilim adamı sıfatı vermiştir . Bir konu veya olay üzerine saatlerce konuşabilirler . İyi bir konuşmacı olabilirler .

Kova burcu insanlarının hayal gücü kuvvetlidir ve sezgilerini de iyi kullanırlar .

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.