Bebek Mamasına Ne Zaman Başlatılır?

20.03.2017
983
Bebek Mamasına Ne Zaman Başlatılır?

[B]irçok annenin merak ettiği bebek mamasına ne zaman başlatılır? sorusunun cevabını vereceğimiz bu yazımızla annelerin merakını gidermiş olacağız. Bebek maması vermek bebekler için zorunlu verilmesi gereken bir besin değildir.

Bebek maması, anne sütünün olmadığı ya da yetersiz geldiği durumlarda tercih edilir. Bu sayede bebeğin ihtiyacı olan vitaminlerin bebek mamasından karşılanması durumudur. Bebeklerin gelişim süreçlerine uygun olarak mamaların numaralandırılması yapılır. 0 – 6 aylık bebeklerin kullandığı mamalarla 12 aylık bebeklerin kullandığı mamalar aynı değildir.

Bu yüzden dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bu konudur. Bebek mamalarının hiç biri anne sütü gibi değildir. Ancak anne sütünün olmadığı durumlarda bebek için yararlıdır.

Bebek Mamasına Ne Zaman Başlatılır?

Bebek Mamasına Ne Zaman Başlatılır?

Bebek maması düşmanlığı yapan birçok kişi, bebeğin yeterince beslenmemesi durumunda dahi bebek maması kullanmak istemez. Oysa uzman doktorların tavsiye ettiği birçok marka vardır. Eskiden anne sütünün önemi bu kadar fazla öne çıkarılmamaktayken bebekler mamalarla besleniyordu. Hatta birçok kişi bebeğine inek sütü içirmekteydi. Bebeğin sindirim sisteminin en iyi şekilde çalışması için anne sütü taze ve sindirim sistemi için uygunken anne sütü gibi sindirimi kolay bebek mamaları da vardır.

Bebek Mamasına Ne Zaman Başlatılır?

Bebek Mamasına Ne Zaman Başlatılır?

Anne sütü her zaman önceliklidir ama yetersiz kaldığı durumlarda mutlaka bebek maması ve ayına uygun olan bebek maması tercih edilmesi bebeğin sağlığı açısından oldukça önemlidir ve gelişimi için şarttır.

Unutmayın ”Bir Bebek Sütle ve Övgüyle Beslenir.”  LAMB

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.