Asetonsuz Oje Nasıl Çıkar

20.02.2016
997
Asetonsuz Oje Nasıl Çıkar
Asetonsuz Oje Nasıl Çıkartılır

Asetonsuz Oje Nasıl Çıkartılır

ASETONSUZ OJE NASIL ÇIKAR?

Aseton oje çıkarmak için kullanılan sıvı bir maddedir, peki asetonsuz oje çıkar mı? Tabi ki de çıkar bunun için bir kaç formül vardır. Modafesto.com Aseton kullanmadan oje nasıl çıkar detayları ile paylaşıyor. İşte haberimizin detayları…

Birincisi :

Öncelikle ihtiyacınız olan kolonya, pamuk ve biraz derin bir kap çorba kasesi kadar. Kolonyayı kabın içine döküp tırnaklarınızı 3-4 dakika bekletin böylece ojeleriniz yumuşar daha sonra dilerseniz pamuğa biraz limon sıkıp silmeye başlayın bu işlemi biraz daha hızlandıracaktır. Ellerinizde aşınma olmaması için nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Aseton kadar etkili olmasa da bu yöntem acil zamanlarınız için size yardımcı olacaktır.

İkincisi:

Bir diğer yöntemde ise ihtiyacınız olan sirke, limon suyu, tırnaklarınız bekleteceğiniz uygun bir kap ve pamuk. Kabın içine biraz sirke döktükten sonra aynı oranda üzerine limon sıkıyoruz. (limon suyunun orijinal olması daha işe yarar) Yaklaşık olarak 5 dakika bekledikten sonra ojeler yumuşamaya başlar ve pamuk yardımıyla hatta tırnaklayarak bile çıkmaya başlar. Yine aynı şekilde ellerinizin tahriş olmaması için bu işlemden sonra nemlendirici kullanmayı unutmayın.

Asetonsuz Oje Nasıl Silinir

Asetonsuz Oje Nasıl Silinir

Üçüncü Ve Son Yöntem ise:

Başka bir yöntem için ihtiyacınız olan malzemeler sıvı sabun, tırnaklarınızı bekleteceğiniz kap, limon ve pamuk. Dayanabileceğiniz son sıcaklıktaki suyu kaba koyun ve üzerine sıvı sabunu ilave edin. 5 dakika bekledikten sonra tırnaklarınızı limon ile ovalayın böylelikle ojeler yumuşamış olacak ve pamuk yardımı ile çıkarabilirsiniz.

Asetonsuz Oje Nasıl Çıkar

Asetonsuz Oje Nasıl Çıkar

Oje ile oje çıkarma

Eğer hiç biri size cazip gelmediyse oje ile oje çıkartmayı deneyin. Ojenin üzerine oje sürerek yumuşamasını sağlarsınız ve pamuk yardımı ile çıkarabilirsiniz. Ojenizi çıkardıktan sonra bakım yapmayı unutmayın, bunun için tırnaklarınızı vazelin ve buna benzer nemlendiriciler ile nemlendirebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.