Yaz için olmazsa olmaz bakım tavsiyeleri

31.05.2013
532
Yaz için olmazsa olmaz bakım tavsiyeleri

Günler artık eskisinden daha uzun ve sıcak, buan istinaden kısalan etekler, incelen bluzlar, ve Nisan ayından bu yana artık tamamen rahat olabileceğimiz ayaklarımızı gösteren ayakkabılar.. Bunlar bir derecede olsa yazın habercisi. Peki daha taze ve daha canlı hissetmemize yarayacak tavsiyeler neler ? Merak ediyor musunuz ?

Vücudunuzu arındırın , temizleyin !

Vucudunuzu-Kıllardan-Arındırın

Cildinizin nefes almasına yardımcı olun. Güneşe çıkmadan önce, tamamen nefes alması ve gözeneklerin daha belirgin şekilde aktif olmaıs için vücudunuzu tamamen arındırın ve temizleyin.

Cildinizi Hazırlayın…

Cidinizi Hazirlayin

Temizlenen cildinize uygun bakım malzemelerini kullanarak taze görünüm için onu güneşin yakıcı etkisinden korumalısınız. Bunun için uyun kimsayal olmayan güneş kremleri ve bakım kremleri ile cildinizi hazırlamanız gerekiyor. Bu ürünlerin seçiminde, leke ve iz bırakmayan olanların tercih edilmesi sağlık açısından da önem taşıyor.

Saçlar …

Saçlarınızı-Düzenleyin

Saçlarınızı hep kullandığınız koruyucular ile sadece yazın da korumaya çalışmanız yeterli değil. Tatile çıkılmadan bir ay öncesinden onları bu duruma hazırlamalısınız. Öyleki varolan güneş ışıkları etkisi bile saçlarınıza ne kadar özenli davranırsanız davranın, olduğundan daha sıkıntılı bir hale bile sokabilir.

Güneş Kremi 

Güneş Kreminizi Doğru Seçin

Güneşe çıkmadan önce mutlaka teninizi korumak için zararlı UV ışınları geri püskürtmek amaçlı güneş kremleri kullanmanız kaçınılmaz olmalı.

Akneleri Yok Edin 

Akneleri Yok Edin

Güneşin fazlası ile teninizi tahrip etmesi durumunda, oluşabilecek leke ve akneleri , yok edin. Bunun için en çözümsel yol, duş esnasında, vücudunuzun salisik asit ile dezenfekte eidlmesi. Bu aynı zamanda sizi diğer mikrobik etkenlerden de koruyacaktır.

Ayak Bakımınız Önemli

Ayak Bakımınız Önemlidir

Zaman zaman ayakkabılarınızın zaman zaman ise sandaletlerin rahatsız ettiği, zedelediği ayaklarınız, tahriş oluş ve deforma olmuş görüntüsünden ayak peelingi ile arındırılabilir. Belli dönem aralıklar ile ayaklarınıza peeling uygulamanız onalrın daha taze ve daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.