Seni Seviyorum Demenin Yolları

10.05.2014
508
Seni Seviyorum Demenin Yolları

Seni Seviyorum Demenin Yolları
İş, Para, Arkadaşlık, stress, koşuşturmaca derken bazı şeylerden uzaklaşıyoruz, ağzınızdan çıkacak olan bir ‘Seni Seviyorum’ cümlesi, bazen günün sonunda gücünüzün yettiği tek şey olabilir. Sevgiden yoksun kalmış sürekli hor görülüp aşağılanmış o kadar çok insan var ki… Değerini bilmiyoruz hiç bir zaman sevginin toplum olarak kaybetmeden anlamıyoruz değerini belkide yıllar geçse de değişmeyen tek bir şey var oda karakterimiz. Her ne yaparsak yapalım kiminle olursak olalım yeri geldiğinde farklı kimliklere de bürünsek özümüzde hep aynıyız.

Sevdiklerinizi her zaman yüceltin onlara 2 kelime söylemekten çekinmeyin çok kolaydır aslında onları mutlu edebilmek
Seni Seviyorum demek… Seni Seviyorum Demenin o kadar farklı yolu var ki kimi haykırarak kimi yazarak kimi duygularını çizerek söyler ama inanın bana en kolay ve etkili yolu söylemektir.

Ancak sevginizi belli etmeniz de önemli, diyor Kaliforniya Üniversitesi’nin Dominguez Hills kampüsünden onursal psikoloji profesörü Beverly Palmer. Davranışlar sözcüklerin altını çizer, duygularınıza destek olur ve ilişkinizi daha da güçlü kılar. “Bu kanıtlanmış bir gerçek – davranışların sesi gerçekten de sözcüklerden daha yüksek çıkar,” diyor Palmer.

İşte Size bir kaç öneri..

Sevdiğiniz kişinin ihtiyaçlarına karşılık verin.

“Sevginizi göstermenin en iyi yolu eşinizin ihtiyaçlarını önceden fark edip gidermek,” diyor Palmer. Bu, onu dinlediğinizi ve iyi ve mutlu olmasının sizin için önemli olduğunu anlamasını sağlayacaktır

Kahkahanızı onunla paylaşın.

Appalachian Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma anıları hatırlayıp birlikte gülmenin çiftler arasındaki bağı güçlendirdiğini ortaya koydu. “Tüm ilişkilerin çatışma ve zorluklarla karşı karşıya kaldığı zamanlar vardır,” diyor Palmer. Kahkahayı paylaşmak negatifliği dengeleyecek bir pozitifliği açığa çıkartır. “Uzun süreli bir sevgi ilişkisini yaratan da budur.”

Ona sürpriz yapın.

Beklenmeyen bir hediye ya da jest “Seni Seviyorum” demektir diyor Palmer. “Bu onu düşündüğünüzü ve birlikte olmadığınızda dahi aranızda bağ olduğunu gösterecektir.”

Onunla göz temasında bulunun.

“Birbirinizin gözünün içine bakmak aranızda derinden bir bağ olduğunun işaretidir,” diyor Palmer. Bununla birlikte meşgul çiftler birbirlerine kısa bakışlar atmakla yetinirler.

Birlikte zaman geçirin.

Hayatta en çok sevdiklerimiz yanımızdayken mutlu olmazmıyız. Bazen bir şeyler yapmak gezmek, sinemaya gitmek birlikte yapıldığında değerli olan şeylerdir.

Kucaklaşın, onun elini tutun ve ona dokunun.

Biriyle fiziksel bağ kurmak sevgiyi ifade etmenin en doğal yoludur. Ancak birlikte birkaç yıl geçirdikten sonra, cinsel olmayan dokunuşlar genellikle geri plana itilir, diyor Palmer.

Ve Hepsinden önemlisi onu sevdiğinizi dile getirin…

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.