Kulak Memesinde Sivilce Neden Çıkar?

27.10.2017
2.660
Kulak Memesinde Sivilce Neden Çıkar?

Kulak Memesinde Sivilce Neden Çıkar?

Kulak Memesinde Sivilce Neden Çıkar?: Sivilce, her insanda görülebilecek bir cilt problemidir. Her insanda eşit şiddetli olarak görülmemekle birlikte, özellikle yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde daha yoğun olarak görülmektedir. Yağlı cilt yapılarına sahip olan kişilerde ense, boyun, sırt, kulak içi ya da kulak memesinde sivilce çıkma gibi sorunlar çokça görülmektedir. Sivilcenin kulak memesinde çıkıyor olması elbette ki ekstra bir sorun olduğu anlamına gelmemektedir. Bu bölge, sivilcelenmenin yoğun olduğu bölgelerden birisidir.

Kulak Memesinde Sivilce

Ancak kulak memesinde çıkan sivilceler, diğer bölgelerde çıkanlara oranla çok daha fazla acı vermektedir. Kulağa aşırı derecede baskı uygulayarak, şiddetli bir ağrı yaratmaktadır. Elbette bu durumu önlemenin yolları da, bilinen sivilce yok etme yollarıyla aynı olmaktadır. Özellikle kulak bölgesinin temizliği bu durumda çok önemlidir. Temiz tutulmayan bölge üzerinde sivilceler daha fazla yoğunlaşarak iltihaba yol açabilmektedir. Bunun için eczanelerden bununla alakalı olan sabun ve temizleyici jelleri kullanmak çok önemlidir.

Kulak memesinde sivilce sorunuyla çok nadir karşılaşan kişiler için sorun çok da ileri düzeyde olmamaktadır. Ancak bu sorunla devamlı olarak karşılaşan kişilerin birçok noktaya dikkat etmesi gerekir. Öyle ki, saç uzunluklarının dahi kulağa değin gelmemesi gerekir. Çünkü saçlar en fazla yağlanma yapan bölge olması bakımından, kulakların da yağlanmasına neden olabilmektedir. Bu konudaki en sağlam çözüm de bir cildiyeye giderek tıbbi destek almaktır. Gerekli ilaç ve tedaviler uygulandıktan sonra, her türlü sivilceden kurtulabilmek elbette ki mümkündür.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.