Cilt Çatlakları İçin Kahve Limon

28.05.2016
889
Cilt Çatlakları İçin Kahve Limon

Cilt Çatlakları İçin Kahve Limon

Özellikle hamilelik döneminde alınan kilolar ve bebeğin büyümesine bağlı olarak, gerilen karın bölgesinde ve üzerinde oluşan; ayrıca hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler gibi etkilerle oluşan çatlaklar, bayanlar üzerinde görünüm anlamında sorunlar yaratmaktadır. Bunun yanında, yine birçok sebeple meydana gelen selülitler de bu olumsuzluklar arasındadır.

Çatlak tedavisi başlığı altında verilen tedavi hizmetleri, pahalı olmakla birlikte kesin sonuçlar da vermemektedir. Bu yüzden daha az maliyetli ve doğal karışımlara yönelen bayanlar, limon ve kahve karışımını keşfetmişlerdir. Kahvenin doğal Peeling özelliği olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu karışımı uygulamak için içtiğiniz Türk kahvesinin telvesi yeterli olacaktır. İçine yarım limon ve 2 tatlı kaşığı zeytin yağını da ekledikten sonra haftada bir ya da iki kez duşa girdiğinizde uygulamanız yeterli olacaktır. Bu uygulamayı yaparken, sorunlu bölgeye yüksek oranda bir baskı uygulamanız gerekmektedir. Çünkü bu sayede kan dolaşımı hızlanacak olup, çatlak sorunu olan bölgelerin iyileşme hızı artacaktır. Uygulama bittikten sonra yıkarken, soğuk su kullanmanız sizin lehinize bir durum olacaktır. Aynı şekilde soğuk su da, şok etkisi yaratarak kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu karışımı düzenli olarak 2 ay uyguladıktan sonra, farkı gözlerinizle göreceksiniz.

Tabi ki her uygulamanın etkisinin sınırlı olduğunu bilmekte fayda vardır. Bu uygulamanın da etkisi yeni oluşmuş yani, en çok 3 yıllık çatlaklara olmaktadır. Daha uzun süreli çatlakların çözümü cerrahi yöntemlerdir.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.