Yüzünüze Uygun Saç Kesimi

  372 views
  0

  Yüzünüze Uygun Saç Kesimi

  Kendinizi güzel ve iyi hissetmenin ilk şartı içten gelen bir mutluluksa ikinci şartı kesinlikle yüzünüze uygun saç kesimidir. Yüzü çevreleyen saçlar, yaşınızdan tutun, dışarıya vermek istediğiniz mesaja kadar çok şeyi anlatırlar. Sağlıklı ve uygun tonda bir saç ile tarzınıza uygun bir saç kesimi yaşınızı olduğundan çok daha genç gösterecek ve taşıdığınız kıyafetlerinizi bile çok daha çarpıcı hale getirecektir.

    Eğer yuvarlak bir yüz hattına sahipseniz çene hizasında ya da daha da uzun saç modelleri yüzü olduğundan uzun göstererek dengeler. Ayrıca bu tip yüz hatları asimetrik kesimli modelleri de iyi taşırlar. Kısa ve küt kesimler ise yuvarlak yüzlüler için yanlış bir seçim olacaktır.

    Yüzü uzun olanlar da yüzü daha uzun gösteren düz ve uzun saçlardan kaçınmalıdır. Bu tip yüz hatlarına en uygun kesim çene hizasında biten ya da dalgalı devam eden modellerdir. Alın bölgesi çene bölgesine göre daha geniş olan kalp şeklinde yüz şekli olanlar kakül kullanabilirler. Bilhassa yana doğru taranan kaküller hem sezonun trendi hem de bu tip yüz hatları olanların kurtarıcı modelidir.

    İdeal yüz şekli olarak kabul edilen oval yüzlüler ise her türlü modeli çok iyi taşıyabilecekleri için en şanslı olanlardır. En kısa saç modellerini bile rahatlıkla taşıyabilen oval yüzlüler düz uzun saç kesimleri yerine omuzdan dökülen dalgalı saçlar ile çok daha harika görünebilirler. Cinsiyet farklılığını en iyi vurgulayan saç, kadının da en büyük silahı sayılır. Doğru bir saç kesimi ile hem vermek istediğiniz etkiyi arttıracak hem de kendinizi iyi ve güzel hissetmenin keyfini çıkaracaksınız.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here