Yaz için olmazsa olmaz bakım tavsiyeleri

  366 views
  0

  Günler artık eskisinden daha uzun ve sıcak, buan istinaden kısalan etekler, incelen bluzlar, ve Nisan ayından bu yana artık tamamen rahat olabileceğimiz ayaklarımızı gösteren ayakkabılar.. Bunlar bir derecede olsa yazın habercisi. Peki daha taze ve daha canlı hissetmemize yarayacak tavsiyeler neler ? Merak ediyor musunuz ?

  Vücudunuzu arındırın , temizleyin !

  Vucudunuzu-Kıllardan-Arındırın

  Cildinizin nefes almasına yardımcı olun. Güneşe çıkmadan önce, tamamen nefes alması ve gözeneklerin daha belirgin şekilde aktif olmaıs için vücudunuzu tamamen arındırın ve temizleyin.

  Cildinizi Hazırlayın…

  Cidinizi Hazirlayin

  Temizlenen cildinize uygun bakım malzemelerini kullanarak taze görünüm için onu güneşin yakıcı etkisinden korumalısınız. Bunun için uyun kimsayal olmayan güneş kremleri ve bakım kremleri ile cildinizi hazırlamanız gerekiyor. Bu ürünlerin seçiminde, leke ve iz bırakmayan olanların tercih edilmesi sağlık açısından da önem taşıyor.

  Saçlar …

  Saçlarınızı-Düzenleyin

  Saçlarınızı hep kullandığınız koruyucular ile sadece yazın da korumaya çalışmanız yeterli değil. Tatile çıkılmadan bir ay öncesinden onları bu duruma hazırlamalısınız. Öyleki varolan güneş ışıkları etkisi bile saçlarınıza ne kadar özenli davranırsanız davranın, olduğundan daha sıkıntılı bir hale bile sokabilir.

  Güneş Kremi 

  Güneş Kreminizi Doğru Seçin

  Güneşe çıkmadan önce mutlaka teninizi korumak için zararlı UV ışınları geri püskürtmek amaçlı güneş kremleri kullanmanız kaçınılmaz olmalı.

  Akneleri Yok Edin 

  Akneleri Yok Edin

  Güneşin fazlası ile teninizi tahrip etmesi durumunda, oluşabilecek leke ve akneleri , yok edin. Bunun için en çözümsel yol, duş esnasında, vücudunuzun salisik asit ile dezenfekte eidlmesi. Bu aynı zamanda sizi diğer mikrobik etkenlerden de koruyacaktır.

  Ayak Bakımınız Önemli

  Ayak Bakımınız Önemlidir

  Zaman zaman ayakkabılarınızın zaman zaman ise sandaletlerin rahatsız ettiği, zedelediği ayaklarınız, tahriş oluş ve deforma olmuş görüntüsünden ayak peelingi ile arındırılabilir. Belli dönem aralıklar ile ayaklarınıza peeling uygulamanız onalrın daha taze ve daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here