Tunus İşi Bebek Patik Modelleri Ve Yapılışı

2.226 views
0
Tunus İşi Bebek Patik Modelleri 2017

Tunus İşi Bebek Patik Modelleri Ve Yapılışı: Dünya’nın en şirin varlıkları kuşkusuz yeni doğmuş bebeklerdir. Bebekleri korumak ve kollamak daha dünyaya gelmeden anne karnında olan bebekler için örgü hazırlıkları başlanır. Sevinç ve heyecan ile bir birinden renkli modelde hırka, yelek, patikler örülür. Bebek patikleri ise anne ve anne adaylarının vazgeçilmezleri arasındadır. Örgü işlerine ilgi ve merakın artması ile çeşitlilik çoğalmıştır.

Tunus İşi Bebek Patik Modelleri 2017

Hazırda bulunan terliklere rağmen patik örgü daha koruyucu geldiğinden Tunus işi patiklerin örülmesinden bayanlar vazgeçemiyor. Tığ şiş ile tercihe göre boncuklu ya da boncuksuz olarak, Tunus işi patik modelleri bulunur. Bebek patiklerin de en çok tercih edilen model kız çocuklarına örülen patik modelleridir. Tuğ işi bebek patikleri erkek çocukları için fazla örülmemektedir.

Tunus İşi Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Tunus işi bebek patik yapılışı, Düz örgü olacak şekilde 55 ilmek olarak başlanır. Düz örgü üzerinden 1 yaş grubuna göre örülecek örgünün altında 4 sıra olacak şekilde örülür, iki kat olacak tabanı örülür, 4 sıra daha örüldükten sonra patik üç bölüme ayrılır. Patik de ön kısma genelde 10 ilmek yeterli olacaktır. Küçültme işlemi ile patik de 10 ilmek geri gelinecek. Patiğe pıtırcık şeklinde model verilecek. 5.ilmek alınırken pıtırcıklar da yavaş yavaş oluşmaya başlamaktadır. İlmek küçültme unutulmamalıdır.

Sağ ve sollu olacak şekilde ilmekler eksiltilerek küçültülme patiğin son kısmına gelene kadar örülür. Patiğin burun kısmının son sıra yapıldıktan sonra üst sırada yapılacak işlemler, burun kısmı bitene kadar ilmekler düz örgü olacak şekilde örülür. Bir ilmek alındıktan sonra arası boş kalacak ve pıtırcık ile doldurularak sıra bitene kadar örülür. Bitme işlemi en son ters şekilde geriden başlanarak 2 ilmek alıp bir boş batarak tığ ile birleştirme işleminin ardından alt kısım iki uç aynı sıraya getirterek ilmek yardımı ile model ortaya çıkmış bulunur.

Bebek Patik Modelleri Foto Galeri

Bir önceki yazımız olan Amatör Seracılık başlıklı makalemizde Amatör Seracılık ve Seracılık hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here