Sırtta Sivilce Neden Çıkar?

Posted on Mar 21 2016 - 2:27am by Serdar

Sırtta Sivilce Neden Çıkar?

Ülkemizde insanlar ne yazıktır ki bu sivilce sorununa bir türlü çözüm bulamamışlardır ve herkes bu durumdan şikâyetçi olmuşlardır. Özellikle sırtımızda çıkan istenmeyen sivilceler adeta tüm insanların korkuları olmuştur. Sırtta sivilce neden çıkar gelin birlikte inceleyelim. Bir insanın vücudu ne kadar yağlı ise o oranda da sivilce çıkma olasılığı artmaktadır. Özellikle çok kilolu olan insanlarda görülen bu sırtta sivilce çıkma durumu ne yazıktır ki üzücü bir durumdur. Sürekli yağlı şeyler yemek; örneğin cips denilen belalı bir yiyecekten bahsetmek istiyorum.

Sağlığımıza o kadar çok zararı var ki bu yiyeceğin herkes uzak durmalı ve kimse almamalıdır. Sırttaki sivilcelerin en sevdiği şeydir yağlı yiyecekler. Tabi birde yaz aylarında insanlar deniz kenarlarında haliyle yarı çıplak bir biçimde dolaşmaktadırlar. Bu insanlar güneşten gelen zararlı ışınlardan habersiz bir biçimde yararlanıyorlar. Yarardan kasıt aslında zararlarınadır. Güneşten gelen zararlı ışınlar özellikle sırt bölgesinde ciddi sivilcelenmelere neden olmaktadır.

Bunu patlatıp geçeceğini sananlar aslında bilmelidir ki kendileri çoğalmasına izin vermektedir. Kreminizi sürüp güneşe öyle çıkmalısınız. Kalıcı asla gitmeyen kaybolmayan güneş lekelerinin sebebi de hep bu sivilcelenmelerdir. Günümüzde insanlar bu durumdan habersizlerdir. Sağlığımıza ve cildimize gerekli önemi göstermeliyiz. Bir daha sakın yağlı yiyecekler özellikle cips denilen o şeyi yememeliyiz. Eğer yersek yüzümüzde ve sırtımızda hatta vücudumuzun her bölgesinden çıkabilecek sivilcelere boyun eğeriz.

Bir önceki yazımız olan Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Yeşil Çay neye iyi gelir, Yeşil Çayın Faydaları ve Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Response