Şıklığın XL Hali

  282 views
  0

  Şıklığın XL Hali Her ne kadar “güzellik” denildiğinde aklımıza hep aynı kalıplar ve ölçüler gelse de hep güzel ve şık hem de büyük beden olmak pekala mümkün. Sıfır beden olmayabilirsiniz ama bu şık olamayacağınız anlamına asla gelmez. Eğer büyük bedenseniz, şık olmak için tek yapmanız gereken doğru kıyafet seçmek. Zira kadın olmak zaten tek başına güzel olmak demektir. Ancak her bedenin “en güzel” yerleri ve kusurları vardır. Doğru giyinmeyi biliyorsanız, vücudunuzun neresini kamufle etmeniz neresini ortaya çıkarmanız gerektiğini biliyorsunuz demektir. İşte şık olmanın altın kuralı da zaten budur! Yine de tavsiyeye ihtiyacınız varsa, birkaçı şöyle:

  • Vücudunuzun en beğendiği yeri neresi ise orayı vurgulayın. Mutlaka en az bir doğru yer vardır! Örneğin göğüslerinizi beğeniyor olabilirsiniz ve bu sayede V yaka kıyafetleri çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Kupların çok önemli bilerek kıyafet seçin. Alacağınız kıyafetlerin rengine, kumaşına, desenine bakmadan önce mutlaka kupuna bakın.
  • Sürekli tunik giymekten vazgeçin. Çünkü yapmanız gereken vücudunuzu tamamen kapatmak değil, sadece kusurlarınızı örtmek.
  • Satın alacağınız kıyafetlerin sert kumaşlardan değil akan, yumuşak kumaşlardan yapılmış olmasına dikkat edin.
  • Doğru iç çamaşırı seçimini sakın ihmal etmeyin! Çünkü güzellik önce içeriden başlar. Giydiğiniz iç çamaşırı sizi tam olarak sarsın ama dikkat edin, sakın sıkmasın!
  • Aksesuar kullanmaktan çekinmeyin. Özellikle göğüs dekoltesi kullandığınızda şal ya da fular kullanmak size ayrıca bir şıklık katacaktır.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here