Sigarayı Bırakma Yöntemleri

Posted on Ara 31 2015 - 1:42am by Serdar

Sigarayı Bırakma Yöntemleri

Sigarayı bırakma yöntemleri, sigara bağımlısı mısınız sigarayı bırakmak için neler yapabilirsiniz hep birlikte göz atalım. Modafesto takipçileri için altın değerinde öneriler…

EVET, SEN BİR BAĞIMLISIN!

Sigaraya genellikle gençlik yaşlarında başlar pek çok insan. Hep duyarız içenlerden başlama hikayelerini. Bu hikayeleri anlatırlarken pişmanlıkları da yüzlerinden okunur ama ellerinden de o sigara eksik olmaz konuştukları süre zarfınca. Sorsanız bırakmak isteyip istemediklerini pek çoğu sigaradan keyif aldıklarını, hayattaki tek zevklerinin bu olduğunu, sigarasız hayatın boş geldiğini vs. gibi cümlelerle size ceap verirler. Aslında bu konuşan kesinlikle kendileri değildir.

Sigarayı BağımlılığıSigara dediğimiz içi tütün ve zehir dolu çubuk vücudumuzu bütünüyle öyle ele geçirir ki içen kişi sigarayı kendisiyle bütünleştirir ve onu ayrılmaz bir parçası olarak görür. Ama gözlerine baktığınızda içen kişinin içerisinde imdat çığlıkları atan başka birini daha görürsünüz. Sigara; dumanıyla, zehriyle kişiyi ele geçirdiği için kişinin ağzından aslında sigaradan ne kadar kurtulmak istediğini tam olarak duyamazsınız.

Sigarayı Bırakma YöntemleriSon yıllarda bu itirafı kendine ve çevresine yapanların sigarayı bırakma yöntemleri genelde aynı noktada kesişiyor. Öncelikle bağımlı olduğunuz, sigaranın sizin bedeninizi ve hatta ruhunuzu nasıl kullandığını düşünün. Sigarayı, çıkarı uğruna size yaklaşan ve sizi tabiri caizse parmağında oynatmaya çalışan sevmediğiniz bir arkadaşınız gibi düşünün mesela. Sigaranın sizin zamanınızdan, paranızdan, sağlığınızdan ve geleceğinizden çalmasına daha fazla tahammül edemeyeceğinizi göreceksiniz.

Sigarayı Bırakmak için neler yapmalıDaha profesyonel bir destek için ise Allen Carr yöntemi bu konuda oldukça başarılı. Yöntem çok basit ve 1 saat gibi kısa bir sürede bünyeye etki ediyor. Sizin sigarayı canınızın çekmediğini aslında bağmlı olduğunuzu yüzünüze vuruyor sihirli bir şekilde. Bir diğer kullanlan yöntem ise azaltarak bırakma yöntemi ki bu yöntem çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanmaktadır.

Sigara içmeyi nasıl bırakabilirimHepsinin toplamı olarak sigarayı bırakma yöntemleri için hangisini tercih ederseniz edin ilk yapacağınız iş bağımlı olduğunuzu, br nevi kukla olarak sigaranın ellerinde oynadığınızı anlayarak yola çıkmak olmalı. Başaracaksınız…

Bir önceki yazımız olan Migren Ağrılarıyla Başa Çıkma Yöntemleri başlıklı makalemizde Baş Ağrısı, Migren ve Migren Ağrılarıyla Başa Çıkma hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Response