Salatalık Gözlere Ne Gibi Faydalar Sağlar

Posted on Eki 12 2016 - 5:32pm by Zeynep

Birçok besin maddesi yemeklere ve ya salatalara kattıkları lezzetlerin yanında içlerinde bulundurdukları mineraller ve değerler ile vücudumuza yararlar sağlamaktadırlar.

Salatalık Faydaları

Salatalık Faydaları

Salatalık Gözlere Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Özellikle vücutta bulunan ve istenmeyen değişiklikler; gözaltı morlukları, yüz kırışıklıkları, sarkmalar, çatlamalar, lekeler, sivilceler sebze ve meyveler ile doğal yöntemlerle yok edilebilir. Bunun için birçok sebze, meyve ve bitkisel otlar kullanıla bilinirken aralarından bazıları daha yararlı olabiliyor. Örneğin ahududu vücudu sıkılaştırmak için bir numara olan meyvelerden, badem yağı ise çatlakları iyileştirme de büyük rol oynuyor. Tüm bu örneklere bir yenisini eklersek sonsuza kadar yazmamız mümkün. Ama asıl ilgilenmemiz gereken ise salatalık. Salatalığın diğer lezzetlere oranla daha fazla ve etkili olduğu bilinmekte.

Salatalığın Gözlere Fayadaları

Salatalığın Gözlere Faydaları

Tonlarca para vererek satın aldığımız birçok ürünün içinde zararlı maddeler bulunmakta bu yüzden hem paradan tasarruf hem de cildimize daha sağlıklı bir bakım için evde yapacağımız doğal malzemeli maskeler daha yararlı olacaktır. Salatalığın birçok yararı vardır fakat salatalığın özellikle gözlere faydalı olduğunu belirtmeliyiz.

Salatalık Gözlere Ne Gibi Faydalar Sağlar

Salatalık Gözlere Ne Gibi Faydalar Sağlar

Salatalık gözlere ne gibi faydalar sağlar gelin bakalım. Salatalık içinde bulundurduğu askorbik asit ile cilt altındaki nemin emiliminde çok fazla yardımcı. Bu yüzden gözaltındaki torbalara salatalık koyarak nemi emmesine yardımcı olabiliriz. Bazen gözaltındaki torbalar günlük stresimize oranla morara biliyor. Bu morarmayı gidermek için ise salatalık ve haşlanmış patatesi birleştirerek kibar hareketlerle göz altımıza uyguluyoruz.

Bir önceki yazımız olan Leke Çıkarıcı Doğal Yüz Maskeleri başlıklı makalemizde Leke Çıkarıcı Doğal Yüz Maskeleri, Leke Çıkarıcı Doğal Yüz Maskesi ve Leke Çıkarıcı Maskeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Response