Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Kürler

  305 views
  0

  Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Kürler

  Kadın ve erkeklerin kâbusu saç dökülmesi mevsimsel olabileceği gibi, kullanılan ilaçlar, yanlış şampuan seçimi, stres gibi birçok farklı sebep yüzünden meydana gelebilir. Özellikle kadınların en önemli aksesuarı saçların yitirilmesi, psikolojik açıdan da önemli sonuçlar doğuracaktır. Saç dökülmesine karşı birçok ürün piyasaya sürülmekle birlikte gerek yeterince etkili olmamaları gerek fiyatlarının yüksekliği sebebi ile çok az kişi bu ürünlerden faydalanabilir.

    Size sunacağımız saç dökülmesine karşı bitkisel kürler sayesinde evinizde bulabileceğiniz ya da rahatlıkla temin edebileceğiniz malzemeler ile bu sorununuza kolayca çözüm bulacaksınız. Uygulaması oldukça kolay olan ilk kür, lavanta kürüdür.

     Yaklaşık 5 gram kurutulmuş lavanta çiçeğini 750 ml kadar kaynayan suya ilave edin. Yaklaşık beş dakika kadar kaynatıp, demlendirdikten sonra süzmek için ılımasını bekleyin. Temiz saça uyguladığınız lavanta suyunu yarım saat kadar saçlarınızda beklettikten sonra şampuan kullanmadan sadece durulayın. Bu kür saç dökülmesi azalana kadar haftada iki kez kullanılabilir. Saç dökülmesi için yapacağınız maske de aynı oranda etkilidir. Bu maske için 2 tatlı kaşığı Hint yağı, yine 2 tatlı kaşığı çörek otu yağı, rendelenmiş 1 soğan ve 1 çay kaşığı çam terebentini karıştırarak haftada bir gün olmak üzere saç diplerine sürüp, yarım saat bekletebilirsiniz. Malzemenin akmaması için streç film kullanabilirsiniz. Ayrıca durulama suyunun sıcak olmamasına dikkat edin. Saç dökülmesi için son kürümüz ise kokusu rahatsız etmeyecek olan karanfil kürü dür. 15 tane karanfili bir bardak suda on dakika demleyerek hazırlayacağınız kürü saç derisine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here