Saç Boyası Abdest Geçirir mi ?

Posted on Ağu 2 2016 - 1:22am by Burcu Demir

Saç Boyası Abdest Geçirir mi ?

Bayanlar erkekler gibi değildir. Eskiden beri bayanlar dış görünüşüne çok önem verir. En çok da saçlarına önem verirler. Bayanların büyük bir kısmı, bazı nedenlerden düzenli saç boyar. Bazıları beyaz saçlarını kapatmak için saç boyar. Bazıları saç rengini değiştirmek için boyar. Kimisi de canı sıkılır, değişiklik olsun diye saç boyar. Sebep ne olursa olsun bayanlar düzenli saç boyar. Hiç boyamayan bayanların büyük kısmı değişiklik olsun diye düğünde saç boyar. Saç boyamayadan saçına kına yapanlar da vardır. Ama sonuçta kına da bir çeşit boyadır. Zaten kınanın geçmişi çok eskilere dayanır. Zamanla günümüze gelene kadar kına yerini büyük ölçüde artık saç boyasına bırakmıştır.

Saç Boyası Abdest Geçirir mi ?

Bazı durumlar da insanlar ikiye ayrılır. Saç boyası abdest geçirir mi? diye. Evet geçirir. Saç boyası abdest geçirir. Saçınızı boyadığınız zaman abdest geçirmemesi için saç diplerinizin hava almaması gerekir. Vücudun herhangi bir yeri hava almadığı zaman orası çürür. Kaç kişinin saçını boyattığı zaman kafasının çürüdüğünü gördünüz. Hava aldığı takdirde vücudunuzun bir yerini boyamak ile abdest kabul olmaz diye düşünmeyin.

Özet olarak saç boyası abdest geçirir. Yani saçınızı boyamak istiyor iseniz saçınızı boyayabilirsiniz. Bu sizin abdest almanıza engel bir durum değildir. Abdestin özelliği, abdest alırken gerekli yerleri yıkamanız dır. Gereken şekilde abdestinizi alıyorsanız, saç boyamanız buna engel değildir.

Bir önceki yazımız olan Doğru Saç Rengine Nasıl Karar Verilir? başlıklı makalemizde Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir ve Doğru Saç Rengine Nasıl Karar Verilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Response