Papyon mu? Yoksa Kravat mı? Yeni Moda Hangisi?

1.532 views
0

Papyon mu? Yoksa Kravat mı? Yeni Moda Hangisi?

Günümüzde erkek giyiminin olmazsa olmaz aksesuarlarından olan papyon ve kravat bazen bayanların bile kıyafetlerini tamamlayan unsurlar olabiliyor. Şıklığın tamamlayıcısı olan bu küçük gibi görünen büyük detayı sizin için incelemek istedik. Papyon kelimesi kökünü Fransızca bir kelime olan papillion, yani kelebek ten alır.
papyon modelleri modafesto-comİlk kez 1763 yılında İngiliz kraliyet ailesi tarafından kullanılmaya başlanan papyon, Osmanlıdan günümüze kadar çok sevilerek kullanılmaya devam etti. Saygınında bir ifadesi olan papyon: kadife, saten, rugan, ipek gibi birçok malzemeden üretilmekte. 10tl den tutunda piyasada 400-500 tl ye kadar papyon bulunabilmekte. En çok smokine yakışan ve smokinin yanı sıra rugan ayakkabılarla tercih edilen papyon, aynı zamanda pantolon askısıyla da değişik bir tarzda kullanılabilir.
Gravat Modelleri Modafesto-com Kravatsa tarihte, m.s . 3.yüzyıllarda açılan Çin imparatoru ve askerlerin mezarlarından, Romalı askerlerin boyun bağlarına kadar sık rastlanan, boyun aksesuarını moda haline getiren Fransız modacıların başlattığı yeni bir akımdır. Ve günümüzde ciddiyetin, resmiyetin, düzenin simgesi haline gelmiştir. 70lerde çiçek çocuklar kravatı tahtından indirse de, 80 lerde yine eski tahtına oturmuştur. Günümüzdeyse kravat takmadan şirketlerin, plazaların, ticarethanelerden içeri girilmiyor hemen hemen. Erkeklerin tüm giyim zevkini, taktığı kravattan anında algılayabilirsiniz. Taktığı kravattan ya giyinmeyi biliyordur ya da bilmiyordur. Hatta taktığınız bir kravatla çirkin bir kıyafete bile, güzel bir hava katabilirsiniz.

Damatlık Papyon ModelleriPapyon mu? Kravat mı? sorgusuna gelince, tabii ki dünyada şu an trend olarak kravat kullanımı daha yaygın durumda. Ama bu sorunun cevabını tamamen sizin kişisel fikriniz, yaşam tarzınız ve seçenekleriniz belirleyecektir.

Bir önceki yazımız olan Tory Burch 2017 Koleksiyonu başlıklı makalemizde tory burch babet replika, tory burch babet ucuz ve tory burch beymen hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here