Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

  468 views
  0

  Oğlak Burcunun Genel Özellikleri
  Oğlak  Burcu Özellikleri, burçların genel özelliklerini incelemeye devam ediyoruz. Oğlak Burcu Erkeği, Oğlak Burcu Kadını hakkında bilgileri uzmanların açıklamaları doğrultusunda sizlerle paylaşıyoruz.

  Oğlak Burcu / 22 Aralık-19 Ocak

  Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

  Burçlar kuşağının onuncu burcudur . Başarma azmini , dayanıklılığı ve disiplini sembolize eder .

  Oğlak burcu insanları kendilerini günün normal akışına bırakmak isterler . Bu burcun insanları sürekli bir şeyler yapabilmeyi ve bir şeylere ulaşabilmeyi düşünürler . Onlar için en uygun söz “Benim ihtiyacım var” dır .

  Oğlak burcu insanlarının sorumluluk duyguları gelişmiştir . Bu insanların özel bir şeyler yapabilme , herhangi bir şeye sahip olma , sorumluluk üstlenme dürtüleri yoğun bir şekilde çalışır . Bu , sosyal olaylarda , ticarette ve entellektüel alanda olabilir .

  Oğlak insanlarının kişisel bağımsızlık ve sosyal garantileri için kullanabildikleri sezgisel güçleri vardır . Onlar bazen dayanıklı , kendi
  ayakları üstünde durabilen insanlardır ; bazen de pasif , yalnız ve çaresiz görünürler . Çaresizlikleri kendilerinden kaynaklanır .

  Kendileri ile barışık olmadıklarından kendileri ile fazlaca uğraşırlar . Onlar güçlü göründüklerinde mutlaka meşgul oldukları bir konu var demektir . Oğlak insanları genelde pratik olurlar . Bu , eğitim alanlarından kaynaklanmaz .

  Daha çok merakları ve konuşmalar sonucu olarak bu yeteneklerini geliştirirler . Dikkatli bir insan olduğundan , çevresinde olup bitenleri görerek , bazı şeyleri duyarak , merakının sonucu öğrenerek tecrübeler edinir . Oğlak insanları genelde tepeye oynamak isterler ve hiç kimse onları bu fikrinden vazgeçiremez . Ağır ve çok çalışmaya dayanıklı ve alışıktırlar . Maddi kazançlar onlara güvence verir .

  Planlarını kazançlarına göre programlarlar . Güçlerini bildiklerinden kendilerine güvenleri vardır . Gerçekçi ve dikkatli davranırlar . Aniden gelen problemlere ve zorluklara uygun çözümler getirebilirler . Fakat bunu yaparken paniğe kapılır ve heyecanlanırlar .

  İş ve çalışma hayatlarında düzene önem verirler . Düzeni bulamadıklarında dikkatlerini toplamakta zorlanırlar . Ev hayatlarında da organizeye önem verirler ve her şeyi düzenli isterler . Oğlak insanları iyi bir yönetici olabilir . Onların alt kademelerde çalıştığı pek görülmez . Oğlak insanı için para önemlidir , çünkü yaşlandıklarında kimseye yük olmak istemezler . Bazen bu duyguları onları aşırı cimriliğe itebilir .

  Bu burçta olanların ilginç bir yönüde , gençliklerinde çok olgun ve yaşlı , yaşlılıklarında ise çocuksu ve genç olmalarıdır . Kendi duygularını anlamakta zorlanırlar , bu da onları yalnızlığa ve melankoliye itebilir .

  Bir başka olumsuz yönleri de genellikle davranışlarında kendilerine dönük olmalarıdır , sanki herşey onlar içinmiş gibi davranırlar . Yine de çok hisli ve alıngan insanlardır . Bunu belli etmemeye çalışsalar da başaramazlar . Saygınlığa ihtiyaç duyarlar .

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here