Minimalist Mutfak Seçenekleri

  318 views
  0

  Minimalist Mutfak Seçenekleri

  İstisnasız birçok kadının itina ile bakıp kurduğu bir yerdir mutfak. Her kadın mutfağının çok şık ve kullanışlı olmasını ister ama her mutfağın maliyeti maalesef aynı olmaz. İnsanlar bütçeleri yettiğince mutfaklarını dizayn ederler ve ellerinden gelenin en iyisini ortaya çıkartmaya çalışırlar. Biz bu yazımızda minimal mutfakları konu edeceğiz.

  Daha çok Amerikan mutfak tarzına da benzeyen bu mutfak tipi olan minimal mutfak tipini uygulayacaksanız öncelikle büyük bir mutfak alanına ihtiyacınız var. Büyük bir mutfağınız varsa özellikle kullanılan malzeme ve renkler düzgün seçildiği takdirde ortaya çok güzel bir tasarım çıkabilir.

  Mesela, duvar boyalarınız açık kahverengi tonlarda ise beyaz tezgâh ve yine beyaz renkte mutfak dolabını içine monteli mini fırın ile kombin ederek güzel bir minimal mutfak ortaya çıkartabilirsiniz. Hatta tercihe göre aynı renklerde klasik model masa sandalye ile mutfağınızı daha da güzel hale getirebilirsiniz. Bu örneğimiz geniş mutfaklar için çok ideal bir mutfak modeliydi. Bir de boyut olarak biraz daha küçük mutfaklarda tercih edilen “L” şeklindeki minimal mutfaklar var. Bu mutfakların özelliği tezgâh ve mutfak dolapları birbirine bitişik “L” şeklinde olmasıdır. Bu modelde ise gri tonlarda duvar boyası olan bir mutfakta, beyaz üst dolaplar ve açık kahverengi alt dolaplardan oluşan bir kombin tercih edilebilir. Dolap içine monteli mini fırın kombini bu mutfakta da çok hoş duracaktır.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here