Mezuniyet Kıyafetleri

  364 views
  0

  Mezuniyet Kıyafetleri

  Bir öğrenci için önemli ve özel bir gündür mezuniyet. Bu özel günün akabinde düzenlenecek balo ile bütün bir senenin yorgunluğu atılır ve eğitim hayatındaki bir sonraki aşamaya geçişin başarısı kutlanır. Birkaç yıldır ülkemizde de giderek popüler hale gelen mezuniyet baloları, öğrencilerin heyecanla beklediği bir etkinliğe dönüşmüş durumda. Tıpkı düğün, nişan ve özel davetler gibi öğrenciler de bu özel gün için sıkı bir hazırlık sürecinden geçiyorlar. Özellikle mezuniyet kıyafetleri, moda dünyasında neredeyse ayrı bir sektörün oluşmasına da vesile oldu.

   Balonun en şıkı olmak için sadece elbise değil aksesuarlarında uyum içinde olması gerekiyor. Kabarık etekli modeller hem kilo fazlalığı olan gençlerin imdadına koşarken hem de gençliğin enerjisini doğru yansıtabilecek şekilde tasarlanmış en uygun model olmaya aday. Bu özel günde gösterişli olmaktan korkmayan gençler, uzun elbiseler, topuklu ancak rahat ayakkabılar ile harika bir kombin yakalayabilirler. Mezuniyet günü giyilecek elbiselerin yetişkinler için hazırlananlardan farkına gelince. Bu modellerde renk ve desen kullanımı daha cesur ve özellikle çiçek desenleri göze çarpıyor. Saçlara takılan taç, toka ve kurdeleler ise masumiyetin en büyük temsilcisi.

    Yerinde duramayan bir enerji, dans ve hareket özgürlüğü sağlayan modeller her zaman öncelikli seçim olacaktır. Tamamı taşlı modellerin abartılı olduğunu düşünüyorsanız bile göğsü kristal taşlar ile işlemeli modellere göz atabilirsiniz. Ayakkabılarda klasik topuklu ya da stiletto tarzı modeller yerine platform topuklular daha revaçta. Özellikle kısa boylu gençler bu rahat ayakkabılar sayesinde boy farkını rahatlıkla ortadan kaldırabilirler. Eğlenceli, keyifli ve başarının verdiği gurur ile noktalanacak gecenin yıldızı olmak için öncelikle yaşınıza uygun modellere göz atmanızı öneririz.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here