Mayayla Cildinizde Mucize Yaratın

  372 views
  0

  Mayayla Cildinizde Mucize Yaratın

  Cilt bakımında yeni trend, doğal maddelerden hatta evlerde kullanılan malzemelerden faydalanılarak yapılan cilt temizlik ve bakımları… Karbonatın cilde faydasını artık herkes öğrense de mayanın faydasını pek de kimse bilmez. Maya ile cildinizi canlandırmaya ne dersiniz?

  Öncelikle mayadan çok iyi ve çok etkili bir peeling elde edebilirsiniz. Yarım paket yaş mayayı bir kaşık bal, yarım çay bardağı yoğurt ve yarım çay bardağı greyfurt ile karıştırın.Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Bu sürenin sonunda ılık suyla yıkadığınız cildinize iyi bir nemlendirici sürün. Haftada bir kez yaptığınız bu maskenin cildinizde yaratacağı değişikliğe inanamayacaksınız.

  Antik çağda kadınlar nemlendirici ve yüz kremi yerine mayayı kullanıyorlarsa bunun elbette bir nedeni var. Maya, çok iyi bir yenileyicidir. İçinde bulundurduğu canlı organizmalar ciltteki tahribatın azalmasına, varsa, yaraların iyileşmesine yardımcı olur. Maya aynı zamanda cildi sıkılaştırır ve gençleştirir.

  Mayanın tüm bu mucizevi etkilerine sahip olmak için yapmanız gereken ise sadece bir paket yaş mayayı bir kaç damla sütle karıştırıp yüzünüze sürmek,hepsi bu! Yüzünüzdeki maya kaskatı olduğunda ılık suyla yıkayıp nemlendirici sürebilirsiniz.

  Öte yandan, mayayla karbonatı da birleştirebilir, böylelikle cilt lekelerinden de kolayca kurtulabilirsiniz. Bunun için,bir çay kaşığı maya, bir çay kaşığı karbonat ve 10 damla süte ihtiyacınız var. Hepsini karıştırıp elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekledikten sonra yıkayın. Hem gözenekleriniz açılacak hem de güneş lekelerinden kurtulmuş olacaksınız.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here