Kova Burcunun Genel Özellikleri

  341 views
  0

  Kova Burcunun Genel Özellikleri
  Kova  Burcu Özellikleri, burçların genel özelliklerini incelemeye devam ediyoruz. Kova Burcu Erkeği, Kova Burcu Kadını hakkında bilgileri uzmanların açıklamaları doğrultusunda sizlerle paylaşıyoruz.

  Kova Burcu / 20 Ocak-19 Şubat

  Kova Burcunun Genel Özellikleri

  Burçlar kuşağının on birinci burcudur . Bir yere kanalize edilmiş enerjiyi , bunun toplanmasını ve yönlendirilmesini sembolize eder .

  Kova burcu insanları için dostluk ve arkadaşlık önemlidir . Onlar kararlılıkları , dik kafalılıkları ve bilgiçlik taslamaları ile ünlüdürler .
  Onlar için en uygun söz “Ben biliyorum” dur .

  Kova insanları genelde huzursuz insanlardır . İlişkilerinde düşüncelerinin anlayışla karşılanmayacağı fikrindedirler ve alınma huyları vardır .

  Bunların neticesi olarak ilişkilerini çabuk koparabilen veya anlamsız savunmalara , tartışmalara girebilen insanlardır . Kendi entellektüel düzeylerine uymayan veya bu düzeyde olmayan insanların onlara göre olmadıklarını düşünürler .

  Kova insanlarının bir olumsuz yönüde fikirlerinin önemsenmesinin ve pohpohlanmanın hoşlarına gitmesidir . Taklitçilik yapan insanlardan hoşlanmazlar ; fakat sıkıştıklarını hissettiklerinde kendileride bu yola başvururlar .

  Kova insanları mümkün olduğunca çevrelerindeki insanlara eşit davranmaya çalışır , ancak bu kendi entellektüel kapasitelerinin altında gördükleri insanlar için geçerli değildir . Kova insanları yalnızlıktan hoşlanmazlar , değişik insanlarla tanışmak ve fikir alışverişinde bulunmak isterler . Bu özellikleri onları grup çalışmalarında verimli yapar .

  Kova insanı , evlenip uzaklaşan arkadaşları ile dahi dostluğunu sürdürür . Onların hoşlandığı iletişim şekli daha çok zihinsel seviyede gerçekleşen bir iletişimdir . Bu burcun insanı için mal edinmek bir araçtır , bundan dolayı fazla hırslı davranmazlar .

  Bu burçta olanların bir konu üzerinde yorulmadan çalışma ve araştırma yapabilme yetenekleri vardır . Bu yeteneklerini teknik bilgileriyle birleştirdiklerinde ilginç araştırmalar yapabilirler . Karşılaştırma ve türetme onların çok kolay yapabildikleri birşeydir . Bu yetenekleri onlara bilim adamı sıfatı vermiştir . Bir konu veya olay üzerine saatlerce konuşabilirler . İyi bir konuşmacı olabilirler .

  Kova burcu insanlarının hayal gücü kuvvetlidir ve sezgilerini de iyi kullanırlar .

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here