Kanvas Mandala Boyama Duvar Tablosu Modelleri

Posted on Ara 24 2016 - 7:45pm by Burcu Demir

[M]andala, sanskrticede ”yaşam enerjisi kabı” anlamına gelir. Mandala desenleri çizilirken ve boyanırken, pozitif enerjilerin bu resme aktarıldığı ve orada hapsolduğu söylenir. Bu nedenle mandalayı kim kendine yakın tutarsa, negatif enerjiden korunacağı ve evrendeki iyi enerjilerle sarılacağı rivayet edilir.

Kanvas Mandala Boyama

Sadece bir resim olmayan, mistik değerlere sahip ve aynı zamanda da bir meditasyon tekniği olarak kullanılan mandala son günlerde çok yaygınlaşmaya başlamıştır. Herkes çizim yapmaz, hazır mandala desenleri de satılmaktadır. Kanvas mandala boyama duvar tablosu modelleri bunlardan biridir. Yapılması gereken, hazır baskılı satılan bu tabloları boyayarak renklendirmektir. Renklendirerek hem mandala tamamlanır ve canlı, hareketli bir dekoratif eşya haline getirilir. Hem de mandalayı boyayan kişi için adeta terapatik bir süreç yaşanmış olur.

Kanvas Mandala Boyama Duvar Tablosu

[B]ilinen en geçerli kanvas mandala boyama duvar tablosu modelleri şunlardır:

  • Klasik mandala desenleridir. Yedi tane iç içe girmiş halka üzerine yapılmış daire ve üçgen gibi geometrik şekillerin birleştirilmesi ile oluşturulmuş birbirinden şık motifler
  • Dantel gibi işlenmiş, ince iş mandala desenleri
  • Çiçek mandala desenleri
  • Kedi, köpek, baykuş, geyik vb. hayvan motifleri
  • Kadın-erkek porteleri
  • Elma, araba, vazo vb. değişik nesnelerin mandala desenleri
  • Dişilik erkeklik sembolü, barış sembolü, Fatma anamızın el figürü gibi semboller
  • Özellikle çocuklar için çizgi film ya da film kahramanlarının porteleri
  • Manzara resmi oluşturmuş, mandala parçaları
  • Çiçek demeti resimleri gibi, herkes tarafından ortak bilinen amblemlerin mandalalar en çok kullanılan modellerdendir. Modelin seçimi kişinin arzusuna bağlıdır. Tercih edilen model alınarak, içten geldiği gibi renklerle boyanır ve ortaya, siyah beyazken çok belirgin değilken, boyandıktan sonra ne olduğu belirginleşen, mükemmel bir duvar tablosu ortaya çıkar. Yediden yetmişe herkesin zevkle yapabileceği, öğretici ve rehabilite edici, hem bir sanat, hem de meditasyon tekniği olan mandala boyamayı herkese tavsiye eder, piyasadaki tablo yada kitap şeklindeki mandalılardan hangisini alırsanız alın, zevkle ve keyifle kullanmanızı dileriz.

Kanvas Mandala Boyama Duvar Tablosu Modelleri

Nasıl Alabilirim?

Bu tür tablolara sahip olabilmek için örneklerimizde de yer verdiğimiz eserlerin sahibi olan Mor inek sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Leave A Response