Kalbe Faydalı Yiyecekler

Posted on Ara 25 2015 - 10:09pm by Serdar

Kalbe Faydalı Yiyecekler

Kalbe Faydalı Yiyecekler neler? Kalbe Faydalı Yiyecek önerileri, insanın en önemli organlarından bir tanesi olan kalp için yeteri kadar dikkatli miyiz ? Modafesto ekibi olarak Kalbe Faydalı Yiyecekleri inceledik işte faydalı bilgiler…

Kalbiniz ile Dost Olun

Kalbimiz şüphesiz ki en hayati organımız. Spordan uykuya her an her dakika çalışan, bir an olsun dinlenme fırsatı olmayan kas yapısına sahip organımız.

Peki böylesine durmadan çalışan organımıza biz de destek olabilmek adına bir şeyler yapamaz mıyız? Tabii ki evet.  Bunun başında da kalbe faydalı yiyecekler tüketerek bunu yapabiliriz. Bir çok kişi bu konuda çok fazla bilgi sahibi olduğunu düşünür ancak bazı doğru bilinen yanlışlarınız olabilir. Bunları düzeltmek için buyurun kalbimiz için neler yemeliyiz inceleyelim.

Kalbe Ne İyi GelirTon balığı ya da somon gibi yağlı ve omega-3 bakımından zengin balıkları tüketmek kalp sağlığı açısından büyük öneme sahiptir. Omega-3 yağ asidi kandaki trigliserid düzeyini düşürerek damar tıkanıklığını önlemekte ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olmaktadır. Eğer balık alerjiniz varsa ya da balıktan pek hazzetmiyorsanız kabak çekirdeği, ceviz ya da keten tohumu tüketerek de kalbinize yardımcı olabilirsiniz.

kalbe iyi gelen gıdalarMuz, biber, patates, yoğurt gibi potasyum bakımından zengin yiyecekler tüketerek vücudun su tutması engellenebilir ve kalp sağlığına destek olunabilir.

Antioksidan özelliğe sahip yeşil çay tüketmenin de kalp hastalığı riskini azalttığı uzmanlar tarafından açıklanan bir gerçek.

kalbe iyi gelen besinlerBitter çikolata tüketimi de tansiyon ve kötü kolesterol düşürmede etkili.

Kuru erik, lif bakımından zengin bir besin olması sebebiyle kalp dostu. Bunların yanı sıra fındık, fasulye, ıspanak, domates, havuç, sarımsak, soğan, elma da kalp dostu besinleri oluşturmakta.

Ve uzmanlar kalbe faydalı yiyecekler tüketerek kalbinizle dost olabileceğinizi, kendinizi daha rahat hissedebileceğinizi söylüyorlar.

kalbe faydalı yiyecekler ile ilgili aramalar

kalbe faydalı meyveler

kalbe iyi gelen bitki çayları

kalbe faydalı besinler

kalbe faydalı bitkiler

karaciğere faydalı yiyecekler

kalbe iyi gelen yiyecekler nelerdir

kalbe iyi gelen dua

kalbe iyi gelen gıdalar

Bir önceki yazımız olan Grip İçin Önlemler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave A Response