İlişkinizde Mutluluk İstiyorsanız…

  385 views
  0

  İlişkinizde Mutluluk İstiyorsanız…
  Her ilişkide elbette sorunlar vardır ve olması da normaldir. Birbirinden çok farklı eğitim, kültür ve tecrübeye sahip iki insan bir duygu bağıyla biraraya geldiğinde arada sorunların oluşması hayatın doğal akışındandır. Ancak önemli olan bu sorunların varlığı değil, ilişkiye olan etkisidir. Bu etki ne kadar az ya da yüzeysel ise ilişki de o kadar sağlıklı ve uzun ömürlüdür.

  Bazı çiftlerin ilişkileri uzun soluklu ve dengeli bir şekilde devam ederken, bazı çiftlerinki ne yazık ki bu kadar uzun süreli olmayabilir ve erkenden çatlayıp yıkılabilir. Peki aradaki farkı nasıl açıklayabiliriz? Uzun süreli ilişki yaşayan çiftler hiç sorun yaşamaz mı? Böyle bir şey mümkün mü? Yoksa fark, problemlerin çözülüp çözülememesi ile mi ortaya çıkmakta?

  Mutlu bir ilişki için uzmanların verdiği bazı ipuçları var.İşte onlardan satır başları:

  Eğer ilişkinizin mutlu, uzun süreli ve keyifli olmasını istiyorsanız, partnerinizi takdir etmelisiniz. Evet, altın kural bu! Uzmanlara göre, gerek kadın gerekse erkek, partneri tarafından takdir gördüğünde ilişkiye olan motivasyonu artıyor ve aradaki sevgi bağı güçleniyor.

  Sanılanın aksine çiftlerin tüm zamanlarını birlikte geçirmesi ilişkiyi besleyen değil aksine, öldüren bir durum… Eğer ilişkinizin uzun süreli olmasını istiyorsanız, partnerinizin sizden uzakta, arkadaşlarıyla ya da yalnız başına zaman geçiriyor olmasını sorun etmeyeceksiniz. Aksine onu teşvik bile edebilirsiniz.

  Bir saat ya da bir gün sonra hayatınızda hiçbir yeri olmayacak meseleleri büyütüp hem kendinize hem de partnerinize haksızlık etmek de uzun süreli bir ilişkinin en büyük düşmanlarından biri…

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here