Gömlek mi Tişört mü?

  486 views
  0

  Gömlek mi Tişört mü?

  Tarihte ilk kez eski Mısır’da ortaya çıkan gömlek, erkek ve kadın giyiminin demirbaşları arasındadır. 1900’lü yıllarında başında kullanılmaya başlanan tişört ise aslında ilk üretildiğinde görülen bir giysi olarak düşünülmemişti. Kazakların altına, iç giyim niyetine üretilen tişörtün popüler bir giysi haline gelmesi ise James Dean, Marlon Brando gibi Hollywood yıldızlarının sayesinde gerçekleşti.  Ortak noktaları sadece üst giyim eşyası olmalarından ibaret görülse de aslında gömlek ve tişört birbirinin muadili iki giysi. Özellikle erkek giyiminde bir tarz belirlemenin de sembolü sayılabilecek bu iki giysinin anlatmak istedikleri var.

  Tişörtten başlayacak olursak bu giysiyi seçen erkeklerin vücutlarına daha bir özen göstermeleri gerektiğini söylemek yanlış olmaz. Çünkü bedeni saran, kusur ve olumlu görülen kısımları daha belirginleştiren tişört giymek gömleğe göre biraz daha cesaret istiyor.

  Screenshot_57Göğüs, kol ve omuz orantısı doğru ölçülerde olan erkekler, özellikle jean pantolonlar üzerine giyecekleri tek renkli tişörtler ise istedikleri etkiyi kolayca yakalayabilirler. Gömlek ise yaş ortalaması yüksek kesime daha çok hitap ediyor ve kusurları kapatma özelliğinden dolayı her iki cins tarafından da kurtarıcı giysi olarak kabul ediliyor.

  Yeni sezon ürünlerde gerek renk gerek desen açısından gömleklerde de devrim yaşandığı bir gerçek. Cevabı kişiye göre değişen gömlek mi tişört mü sorusuna bizim vereceğimiz cevaba gelince. Ünlü markaların yeni sezon kataloglarına bakarak tişört üstüne düğmeleri açık gömlek giyerek farklı bir tarzın temsilcisi olmayı deneyebilirsiniz.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here