Gizemli Dost Kedi

  336 views
  0

  Gizemli Dost Kedi

  Kendi kendine evcilleşmeyi seçen ancak bağımsızlıklarından hala ödün vermeyen kediler, evcil hayvanlar için de belki de insana en yakın ve karakter olarak da en çok benzeyen cinstir. Özgürlüğüne düşkün olmaları sebebi ile haksız yere nankör damgası yiyen kedilerin aslında gizemi hala çözülemeyen enteresan huyları var. Özellikle evcil kedilerde gözlenen bu huyların başında negatif elektriği çok çabuk hissetmeleri geliyor.

   Eğer kediniz gelen misafire karşı mesafeli duruyor ve sizin yanınızda uzanıp, bir kalkan görevi görüyorsa, gelen kişiden negatif sinyaller aldığını ve o kişinin sizin enerjinizi çalma potansiyeli olduğunu varsayabilirsiniz.  Eğer kediniz gelen kişiye açık ve sevgi dolu yaklaşıyorsa ondan zarar gelmeyeceğine de emin olabilirsiniz. Kediler sahiplerinin fiziksel rahatsızlıklarını da hissederler. Birçok yaşanmış olayla da teyit edilen bu duruma göre eğer kedinizde bir sağlık sorunu baş göstermişse aynı sorunun sizde olup olmadığını kontrol ettirmeniz yararınıza olacaktır. Kedilerin eğitilemez olduğu da bir şehir efsanesidir. Köpekler kadar komutlara açık hayvanlar olmadığı için belki biraz daha sabır gerekir. Ayrıca kediler için ceza bir eğitim yönteminden ziyade onun sizden uzaklaşmasına sebebiyet verecek kadar zararlı bir davranış biçimi olacaktır.

    Kediler meraklıdır. İstemediğiniz davranışları tekrarlamaması için merakını başka yöne çekmeniz akıllıca bir davranış olacaktır. Evin içinde kedinin uzandığı, yatmak için sürekli tercih ettiği yer hava akımının en uygun, hava sıcaklığının en ideal olduğu yerdir. Negatif enerjiye açık oldukları için kedinizin sık sık toprak ile buluşmasını sağlamayı da unutmamalısınız. Ayrıca bazı ülkelerde 17 Şubat gününün kediler günü olarak kutlandığını söyleyelim. Sadece o gün değil diğer zamanlarda da gizemli dost kedilerimiz ve tüm sokak hayvanları için evinizin önüne bir kap yiyecek ve su bırakmayı unutmayın.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here