En Şık Tırnak Süsleme Yöntemleri

848 views
0
Modern Tırnak Süsleme Yöntemleri

En Şık Tırnak Süsleme Yöntemleri

Bayanlar günümüzde moda ve giyimde olduğu kadar aksesuar ve güzelliklerine de bir o kadar önem vermektedir. Sizlerde yaptığınız kombinleri şık takı ve aksesuarlar kullanarak tamamlayabilirsiniz.

Sizler için en çok tercih edilen tırnak süsleme yöntemlerini bir araya getirdik.İşte birbirinden ilginç ve şık tırnak süsleme yöntemleri

Tırnak Süsleme Modafesto.com
Tırnak Süsleme Modafesto.com
  1. Üçgen modelli tırnak süsleme : Öncelikle tırnağınıza bir alt renk belirleyin ve sürüp kurumasını bekleyin. daha sonra bir kağıttan üçgen şekli çıkartıp tırnağınızın üzerine koyun. kalan kısımları alt ojenize uygun bir renk seçimi ile doldurun. Son sürdüğünüz ojede kuruduktan sonra kağıdı kaldırıp güzel görüntünün tadını çıkartabilirsiniz.
  2. Kalp modelli tırnak süsleme: Bu yöntemde ise üçgen yerine kap şeklinde bir kalıp yapacağız dah sonra tırnağınızdan küçük olan bu kalbin içini boşaltın.
  3. Ardından tırnağınız da görmek istediğiniz renkte ojeyi seçerek sürünüz ve kurumasını bekleyiniz.
  4. Oje kuruduktan sonra şablon haline getirdiğiniz kalbi tırnağınıza yapıştırarak farklı renkte bir oje sürünüz ve kuruduktan sonra kâğıdı kaldırınız. Tırnaklarınız kalp deseni ile süslenmiş oldu.
  5. Çizgili modelli tırnak süsleme: Öncelikle tırnağınıza dilediğiniz renk ojeyi sürerek kurumasını bekleyiniz. Kuruduktan sonra bandı tırnak üzerine çapraz şekilde yapıştırınız açıkta kalan kısmına farklı renk oje sürerek kurumasını bekleyiniz. Kuruduktan sonra bandı çıkarınız ve işte çizgili desene sahip tırnaklarınız hazır.
  1. Benekli model ile tırnak süsleme: Öncelikle benekleri oluşturmak için ince uçlu bir malzemeye ihtiyaç vardır. Evlerinizde rahatlıkla ulaşabileceğiniz kürdan, iğne yada tel toka olabilir. Dilediğiniz rengi alt renk olarak tırnağınıza sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra beneklerini yapmak üzere seçtiğiniz rengi yayvan bir kaba bir miktar boşaltarak ince uçlu malzemeniz ile alarak tırnakta benekleri oluşturmak üzere kullanınız. Yalnızca benek değil dilerseniz ince uçlu malzeme ile istediğiniz şekli yapabilirsiniz. Bu kolay yöntemle kısa sürede tırnaklarınız benekli desene sahip oldu işte hazırsınız.
  2. Gazete baskı modeli ile tırnak süsleme : Öncelikle tırnağınıza yakışan bir renkteki ojeyi sürün ve kurumasını bekleyin. Ancak yazıların gözükmesi için açık renkli olmasına dikkat edin. Kuruduktan sonra tırnak cilası adını verdiğimiz şeffaf ojeyi sürün ve tam kurumasına müsaade etmeyin. Geçmiş tarihli bir gazete sayfasını tırnak boyutlarınıza yakın küçük kareler halinde kesin. Tam olarak kurumamış olan cilalı tırnaklarınızı önceden kestiğiniz gazeteden kareler üzerine yay şeklinde gezdirin ve gazete yazılarının çıktığını göreceksiniz. İşte tırnaklarınız bakımlı ve yazılı olarak hazır.
Tırnak Süsleme Kolay Yol
Tırnak Süsleme Kolay Yol

Bunların dışında sizde yaratıcılığınızı kullanarak tırnaklarınızı süsleyebilir ve göz alıcı halde getirebilirsiniz. Denemekten çekinmeyin güzel görünüme sahip olmak kolay değil.

Hepinize desenli ve mutlu günler diliyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here